Prognoza pogody - śnieg i prawdziwa zima w styczniu 2021? IMGW zapowiada całkowitą zmianę pogody

2021-01-04 14:05 MK
Bałwan
Autor: Tomasz Kawka/East News

Ta informacja może okazać się bardzo radosna dla wszystkich wielbicieli pory roku, jaką jest zima. Wszystko wskazuje na to, że najbliższe dni będą obfitować w opady śniegu i zimową aurę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiedział zmianę pogody. Co nas czeka i kiedy? Sprawdźcie szczegóły dotyczące prognozy pogody na najbliższy tydzień już teraz.

Pogoda na styczeń 2021 - śnieg i spadek temperatury to coś, co czeka nas wszystkich w najbliższych dniach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych orientacyjną synoptyczną prognozę pogody, z której wynika, że prawdziwa zima zbliża się wielkimi krokami. Początek tygodnia 4-10 stycznia 2021 przyniesie bowiem zmianę otaczającej nas aury na bardziej zimową.

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich tych, którzy z utęsknieniem czekają na zimę z prawdziwego zdarzenia. Mimo zapowiedzi nie mogliśmy liczyć ani na białe święta, ani też na białego Sylwestra. Wszystko wskazuje na to, że początek roku 2021 będzie początkiem prawdziwej zimy - nie zabraknie śniegu, a temperatura w najcieplejszym momencie dnia nie będzie przekraczać nawet 0 stopni.

Pogoda styczeń 2021 - śnieg i mróz

Opady śniegu są już możliwe do zaobserwowania na zachodzie i północy kraju naszego kraju. Jak podaje IMGW - od czwartku 7 stycznia można spodziewać się zimowej aury niemalże w całym kraju. To właśnie wtedy temperatura w nocy spadnie poniżej zera na przeważającym obszarze Polski, a wschodnia część kraju będzie pokryta śniegiem. Śniegu w całym kraju powinniśmy spodziewać się dopiero w weekend. Termometry pokażą w niedzielę maksymalnie od -3 do 1 stopnia, a w obszarach podgórskich od -5 do -1 stopni.

Zima 2020/21. Seriale telewizyjne, które musicie obejrzeć!
Najnowsze