Prognoza pogody 7.08.2018 - upały zagrażają Polakom! Ostrzeżenia IMGW II i III stopnia

2018-08-07 10:04 M.C.
Prognoza pogody 7.08.2018 - upały zagrażają Polakom! Ostrzeżenia IMGW II i III stopnia
Autor: fot. Wojtek Laski/EAST NEWS Upał

Do Polski wracają upały! Najświeższe prognozy przewidują bardzo wysokie temperatury. IMGW wydało w związku z tym ostrzeżenia II i III stopnia. Zobaczcie, których regionów dotyczą.

Prognoza pogody 7.08.2018 nie jest korzystna! Wracają upały, a wysokie temperatury mogą zagrozić zdrowiu. Sytuacja wygląda naprawdę poważnie o czym świadczą chociażby ostrzeżenia IMGW II i III stopnia, dotyczące kilku województw. Warto dowiedzieć się, gdzie będzie najgoręcej i na co zwrócić uwagę w czasie upałów.

Pogoda długoterminowa sierpień 2018 - prognoza. Jaka pogoda w sierpniu?

Powrót upałów 7.08.2018 - gdzie ostrzeżenia IMGW?

Ostrzeżenia IMGW II i III zostały wydane we wtorek 7.08.2018. Dotyczą one 6 województw zachodniej Polski. Najgorzej będzie w województwie lubuskim, gdzie temperatury mogą sięgnąć 35 stopni Celsjusza! Lista zagrożonych województw przedstawia się następująco:

  • Zachodniopomorskie - ostrzeżenia II stopnia
  • Lubuskie - ostrzeżenia III stopnia
  • Wielkopolskie - ostrzeżenia II stopnia
  • Dolnośląskie - ostrzeżenia II stopnia
  • Opolskie - ostrzeżenia II stopnia
  • Śląskie - ostrzeżenia II stopnia

Poniżej zamieszczamy aktualną mapkę pogodową IMGW:

Prognoza pogody 7.08.2018 - upały zagrażają Polakom! Ostrzeżenia IMGW II i III stopnia
Autor: fot./screen/www.imgw.pl/ Mapka ostrzeżeń IMGW

Hiszpański pióropusz nadciąga! Czym jest zjawisko i co nam grozi?

Niestety, wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach upały ogarną cały kraj. Zmiany pogodowe na przestrzeni tygodnia możecie prześledzić na interaktywnej mapce Windy.com.

Jak się chronić przed upałami?

Upały mogą być bardzo niebezpieczne. Ich szczyt przypada w południe, a najgoręcej jest zawsze w miastach. Wysokie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Uważać powinny szczególnie osoby starsze i dzieci. Objawy przegrzana to między innymi zmęczenie, zawroty głowy, odwodnienie i przyśpieszone bicie serca. Nie można tego lekceważyć, gdyż skutki mogą być tragiczne! Jak chronić się przed upałami? Najlepiej ograniczać wyjścia z domu. W czasie najwyższych temperatur, zalecamy zamknąć i zasłonić okna. Jeśli już jesteśmy na zewnątrz, pamiętajmy o nakryciu głowy chroniącym od słońca i nawadnianiu organizmu. Nie przebywajmy długo w pełnym słońcu i unikajmy wysiłku fizycznego.

Najnowsze