Proceder - film o Chadzie już wkrótce w kinach. Dlaczego taki tytuł? Co oznacza?

2019-08-21 14:07 MK
Chada
Autor: Instagram/tomaszchada

Na ten film z niecierpliwością czekają wszyscy fani tragicznie zmarłego rapera Chady. Już niebawem do kin trafi produkcja opowiadająca historię jego życia i kariery, której tytuł to Proceder. Nie wszyscy wiedzą jednak, skąd wziął się pomysł na zatytułowanie filmu właśnie w taki sposób i czym właściwie jest ów "proceder". Dla wszystkich tych, którzy chcieliby się dowiedzieć, na ESKA.pl przygotowaliśmy wyjaśnienie i publikujemy je już teraz.

Chada - film Proceder to bez dwóch zdań jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. Opowiadać będzie o losach popularnego rapera, który swoimi kawałkami podbił serca setek tysięcy słuchaczy. I choć Chada zmarł w marcu 2018 roku, pamięć o nim jest wiecznie żywa. Reżyser Michał Węgrzyn postanowił wobec tego stworzyć film, który będzie uhonorowaniem życia i twórczości artysty, jak również pamiątką dla wszystkich fanów, którzy wciąż nie potrafią pogodzić się z jego odejściem. Część osób, które nie śledziły wcześniej kariery rapera, nie wie, skąd wziął się pomysł na tytuł filmu. Powód prezentujemy poniżej.

Proceder - co to znaczy?

Podobnie jak w przypadku filmu Jestem Bogiem o zespole Paktofonika, tak również tytuł produkcji o Chadzie nie jest przypadkowy. Otóż, nawiązuje on do wydanego w 2009 roku debiutanckiego albumu popularnego rapera o właśnie takim tytule. Krążek odniósł spory sukces i w 2011 roku doczekał się nawet reedycji. Film Proceder trafi do kin 15 listopada.

Najnowsze