Próbna matura 2022/2023

i

Autor: pixabay.com/F1Digitals

Próbna matura grudzień 2022 - ile trwa matematyka i język obcy? Czas trwania matury próbnej

2022-12-12 15:28

Próbna matura to wyzwanie, które czeka niektórych maturzystów w trzecim tygodniu grudnia 2022. Dla wielu z nich to pierwsze starcie z nową formą egzaminów obowiązującą od 2023 roku. Wiadomo, że między innymi zmieni się czas trwania testu. Ile czasu uczniowie będą mieli na rozwiązanie zadań? Sprawdziliśmy, co zmieniło CKE.

Próbna matura grudzień 2022 - ile trwa matematyka i język obcy? To pytanie, które z pewnością zadaje sobie wielu przyszłorocznych maturzystów. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich z pewnością wiedzą już, że ich egzamin dojrzałości będzie wyglądał inaczej niż dotychczasowe. Zapowiedziano nową formułę, która już teraz przeraża uczniów. Wymagana będzie wiedza z większej ilości materiału, a same zadania mają być trudniejsze. Przynajmniej tak twierdzą nauczyciele i eksperci. Dobra wiadomość jest taka, że na rozwiązanie zadań będzie więcej czasu. Pierwsze starcie z nowymi egzaminami to próbna matura. W grudniu uczniowie z wielu placówek zmierzą się z matematyką i językiem obcym. Ile czasu będą mieli na rozwiązanie zadań?

Próbna matura z języka polskiego 2022/2023. ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE

FIT KALENDARZ ADWENTOWY, ŚWIĘTA POLAKÓW, ODJECHANE PREZENTY I PRZEPIS NA RAPOWY HIT | ESKA XD #063

Próbna matura 2022 matematyka - ile trwa egzamin?

Maturzyści zastanawiają się, ile czasu będą mieli na rozwiązanie zadań z matematyki. 14 grudnia po raz pierwszy zmierzą się z nową formułą egzaminu. Arkusze z odpowiedziami będą mogli oddać po 180 minutach. Tyle samo ma trwać matura z matematyki na poziomie rozszerzonym.

CKE matura próbna 2023 - odpowiedzi polski. Kiedy i gdzie będą?

Próbna matura 2022 język obcy - ile trwa egzamin?

W przypadki egzaminu maturalnego z języka obcego czas trwania egzaminu nie ulegnie zmianie. Test tak samo jak w poprzednich latach będzie trwał 120 minut. Maturzyści mogą pisać egzamin między innymi z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego.