Wielkanoc

i

Autor: pixabay Prezent na Wielkanoc 2023 - 10 najlepszych propozycji dla dziecka

wielkanoc 2023

Prezent na Wielkanoc dla dziecka. Najtrafniejsze upominki

2023-04-06 20:01

Według tradycji, w dniu Wielkiej Nocy do dzieci przychodzi Zajączek, aby podarować maluchom drobne upominki. Jest to więc wspaniała okazja do sprawienia swojemu dziecku miłej niespodzianki. Przedstawiamy dziesięć najlepszych propozycji dla chłopców i dziewczynek.

Tradycja Zająca Wielkanocnego przywędrowała do Polski z Niemiec. Najbardziej popularna jest w kilku regionach - na Pomorzu, Śląsku i w Wielkopolsce - jednak wraz z upływem lat zwyczaj zostawiania przez Zająca prezentów trafił w różne zakątki całego kraju. Gdy zaczyna robić się ciepło, zające wychodzą na pola i łąki zwiastując rychłe nadejście wiosny. Tradycja mówi, że zajączek spaceruje z koszyczkiem i zostawia ukryte w różnych miejscach smakołyki. Dlatego też dzieci chodzą po ogrodzie, parku, czy domu, aby znaleźć ukryte słodkości. Jednakże mogą to być również niewielkie upominki, które sprawią dziecku prawdziwą radość.

ZOBACZ TAKŻE: Wegański majonez na Wielkanoc. Zdziwisz się, z jakich produktów możesz go zrobić!

Prezent na Wielkanoc 2023 - co podarować dziecku?

Wielkanoc to świetna okazja, aby podarować swojemu dziecku drobny upominek. Dzieci z pewnością ucieszyłyby się z ulubionych słodkości, jednak my przedstawimy wam inne propozycje. Oto dziesięć najlepszych prezentów, które z pewnością ucieszą każdego chłopca i każdą dziewczynkę.

  • Zestawy plastyczne i kreatywne - wiele dzieci uwielbia rozwijać swoje zdolności manualne, a także wyzwalać swój artystyczny potencjał podczas lepienia z ciastoliny, malowania farbami, wycinania, naklejania czy kolorowania.
  • Zabawki plenerowe - wraz z nadejściem wiosny, dzieci co raz więcej czasu spędzają na dworze. Przyda im się więc nowa piłka, skakanka, frisbee, zestaw zabawek do piaskownicy, bańki mydlane, czy badminton.
  • Książki - do ulubionych historii dzieci bardzo chętnie wracają. Lubia zagłębiać się w historie swoich ulubionych bohaterów, dlatego warto wyposażyć biblioteczkę malucha w nowe pozycje, które mogłyby skraść jego serce.
  • Klocki - wybór jest przeogromny. Klocki lego, jeżyki, wafle, klocki magnetyczne czy piankowe bloki, klocki na przyssawki czy popularne clicki.
  • Zabawki muzyczne - tego rodzaju prezenty ucieszą absolutnie każde dziecko. Proponujemy obdarować dziecko cymbałkami, organkami, małą gitarą, grzechotkami, fletem, tamburynem, czy zabawkowym mikrofonem.
BIEDA jak za KOMUNY! Polacy "DZIĘKUJĄ" rządowi za wielkanocną drożyznę | Komentery
  • Figurki - każde dziecko z pewnością posiada swoich ulubionych bohaterów, które zna z filmów animowanych czy książek. Podarowanie dziecku figurki z podobizną ukochanej postaci może okazać się strzałem w dziesiątkę.
  • Puzzle - mogą być tradycyjne lub bardziej wyszukane, czyli puzzle 3D, magnetyczne, drewniane, puzzle układanki - dopasowywanie kształtów, japońskie puzzle pusupusu czy puzzle mozaikowe.
  • Kostiumy - dzieci uwielbiają wcielać się w różne postacie - szefów kuchni, lekarzy, superbohaterów, księżniczki czy zwierzątka. Taki strój będzie dla twojej pociechy spełnieniem marzeń.
  • Zabawki do kąpieli - asortyment jest przeogromny. Oprócz zwykłych gumowych zwierzątek i łódeczek, warto zwrócić uwagę na zabawki z przyssawkami, jak zębatki, rurki oraz tuby, zabawki robiące pianę, nakręcane zwierzątka, czy wodoodporne książeczki.
  • Projektory - mogą to być projektory w kształcie latarek, które wyświetlają historie obrazkowe, projektor oceanu czy gwiazd, a także projektor służący do rysowania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wielkanocne gify i obrazki na Facebooka. Nie bądź nudny i złóż innym oryginalne życzenia!