Prędkość maksymalna w Polsce to..? Od czerwca 2021 wszystko się zmieni!

prędkość
Autor: Pixabay.com

Ile wynosi prędkość maksymalna w Polsce? Czy za jakiś czas będzie ona niższa? Już w czerwcu 2021 roku w tej kwestii w polskim prawie drogowym pojawią się istotne zmiany, o których musi wiedzieć każdy kierowca! Dowiedz się już teraz, co dokładnie ulegnie zmianie.

Prędkość maksymalna w Polsce od czerwca 2021 roku ulegnie dużym i istotnym zmianom, o których wiedzieć musi każdy kierowca. Jak wiemy obecnie kierowcy poruszający się w terenie zabudowanym mogą przemieszczać się z prędkością 50 km/h. Z kolei w godzinach nocnych czyli od godziny 23 do godziny 5 rano mogą oni jeździć z prędkością o 10 km/h większą. Okazuje się jednak, że obecne przepisy pozostaną z nami już tylko na krótki czas. Od czerwca 2021 roku zasady te nie będą obowiązywać, a na ich miejsce wskoczą zmiany w prawie.

Otóż jedną z większych modyfikacji, o której musi wiedzieć każdy kierowca będzie ograniczenie prędkości maksymalnej w terenie zabudowanym. Od czerwca tego roku kierowcy będą mogli poruszać się po drogach polskich miast z maksymalną prędkością 50 km/h, a więc graniczenie prędkości w terenie zabudowanym zostanie ujednolicone. Niezależnie od pory dnia będzie można jechać maksymalnie 50 km/h. Każde przekroczenie dozwolonej prędkości maksymalnej będzie skutkowało mandatem karnym 400-500 zł, punktami karnymi lub nawet utratą dokumentu na 3 miesiące. 

Prędkość maksymalna w Polsce 2021 

Prędkość maksymalna w Polsce od czerwca 2021 roku ulegnie zmianie. Okazuje się, że przepis umożliwiający jazdę motocyklem z prędkością o 10km/h wyższą również przestanie obowiązywać. Kierowcy będą mogli poruszać się po drogach polskich miast z maksymalną prędkością wynoszącą 50 km/h. 

Blisko dwukrotnie przekroczył prędkość
Najnowsze