Prawo jazdy 2018 - te zadania wypadną z egzaminu? Jest petycja

2018-07-10 14:18
Prawo jazy 2018 - te zadania wypadną z egzaminu? Jest petycja
Autor: fot. krzysztof kapica/EAST NEWS Prawo jazy

Być może przyszli kierowcy już niedługo nie będą musieli przejmować się tymi zadaniami. Na ESKA.pl piszemy o możliwych zmianach w egzaminie na prawo jazdy.

Prawo jazdy 2018 przechodzi prawdziwą rewolucję! W ostatnim czasie informowaliśmy o zmianach dotyczących wieku zdających i długości trwania okresu próbnego. Dziś pojawiają się kolejne możliwe zmiany. Petycję w tej sprawie wystosowali sami właściciele ośrodków kierowców, którzy uważają, że zdający nie powinni się mierzyć z dwoma manewrami na placu. Czy te zadania wypadną z egzaminu?

Prawo jazdy zdasz przed osiemnastką? Nowe przepisy

Prawo jazdy 2018 - jakie zadania miałyby wypaść?

Jakie zadania miałyby wypaść z egzaminu na Prawo jazdy 2018? Stowarzyszenie Właścicieli Ośrodków Szkolenia Kierowców AUTOS w Łodzi, wystosowało petycję do Ministerstwa Infrastruktury. W dokumencie proszą o zmiany w prawie, które pozwoliłyby usunąć z egzaminu dwa zadania na placu manewrowym: jazdę po łuku (tzw. "rękaw") oraz ruszanie na wzniesieniu.

Według twórców projektu, oba zadania miałyby wypaść z egzaminu. Byłyby ćwiczone tylko podczas kursu. Pomysłodawcy twierdzą, że te umiejętności nie są często używane w codziennej jeździe. Zamiast tego, zdający mogliby poświęcić więcej czasu jeździe po autostradach i drogach ekspresowych. Sprawdzenie umiejętności kursanta w tym zakresie jest znacznie ważniejsze. Petycję AUTOS poparło na razie 1000 osób, ale zbiórka podpisów wciąż trwa. Nie wiadomo jednak, kiedy zmiany weszłyby w życie, gdyby petycja została rozpatrzona pozytywnie.

Prawo jazdy - nowa długość okresu próbnego. Będzie jeszcze gorzej!

Najnowsze