WRPO Leszno

i

Autor: Donata Sikorska WRPO Leszno

Powstanie klucz nie do podrobienia? To możliwe dzięki funduszom UE

2018-08-29 15:12

Pieniądze z Unii Europejskiej kluczem do bezpieczeństwa nas wszystkich. I to dosłownie. Szczegóły sprawy prezentujemy poniżej.

W efekcie unijnego dofinansowania w firmie Wilka Polska powstało laboratorium. Tam spece pracują nad wynalezieniem specjalnego klucza, nie do podrobienia.

- Jestem kierownikiem produkcji w firmie Wilka Polska. Znajdujemy się w Centrum Badawczo Rozwojowym. To głównie składa się z maszyny, jest to centrum obróbcze klucza. To znaczy, że ma wiele stacji roboczych, które wykonują poszczególne operacje na obrabianym kluczu. Chcemy stworzyć klucz bezpieczny, który by zabezpieczał użytkowników przed włamaniem metodą bum. Bardzo ostatnio powszechnie stosowana przez zawodowych włamywaczy. Ludzie nie są generalnie świadomi tego, że w tak łatwy sposób można dostać się niepostrzeżenie do mieszkania - mówi Henryk Lewandowski.

WRPO Leszno

i

Autor: Donata Sikorska WRPO Leszno

- Centrum Badawczo Rozwojowe składa się min z tej maszyny, którą tu widzimy, jak również, ze specjalistycznego oprogramowania służącego do projektowania i do planowania produktu. Takiego produktu na polskim rynku nie ma i my w pracach badawczo rozwojowych mamy zamiar taki produkt wprowadzić - tłumaczy Bogusław Lewczuk, dyrektor zarządzający Wilka Polska.

Także Twoja firma może się starać o pieniądze na inwestycje w innowacje – na początek sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł. Zajrzyj na stronę poir.gov.pl i dowiedz się więcej o instrumencie STEP. Informacje o możliwościach dofinansowania unijnego znajdziesz na wrpo.wielkopolskie.pl. A do 21 września trwa nabór, „Wsparcie infrastruktury B+R w sektorze nauki”.

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji: Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.