Powrót zimy styczeń 2023 - jak długo? Kiedy znowu będzie ciepło?

2023-01-18 16:15
Śnieżyca
Autor: AP/Associated Press/East News

Synoptycy nie mają wątpliwości, że zima powróci i to w tym tygodniu! Jest to o tyle zaskakujące, że jeszcze kilka dni temu można było odnieść wrażenie, iż mamy do czynienia z jesienią, a nawet z wiosną. Co nas czeka w pogodzie w najbliższych dniach? Na kiedy datowane jest ocieplenie? Sprawdzamy prognozy na styczeń 2023.

Powrót zimy w tym tygodniu! Synoptycy nie mają wątpliwości, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Chociaż nowy rok przywitał nas wysokimi jak na tę porę roku temperaturami, bowiem 1 stycznia na termometrach można było zauważyć nawet kilkanaście stopni na plusie, to druga połowa miesiąca upłynie nam pod znakiem mrozów. Pierwsze zmiany zapowiadane są już na środę 18 stycznia. Wówczas na pasie od województwa śląskiego do Podlasia odczuwalny będzie silny chłód, a opady deszczu przemienią się w opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Do weekendu opady białego puchu spodziewane są już właściwie w całym kraju. To spore zaskoczenie, biorąc pod uwagę, że chyba wszyscy przyzwyczailiśmy się już do dodatnich wartości. Szczęśliwi z pewnością będą jednak uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy rozpoczęli ferie zimowe. Czy zima utrzyma się długo? Jak prezentują się prognozy długoterminowe na styczeń? Sprawdzamy!

Najnowsze prognozy pogody SZOKUJĄ! Wiosna będzie upalna. Synoptycy nie mają złudzeń

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Śnieg i mróz w Polsce

Najbliższe dni zapowiadają się mroźnie. Jak donoszą synoptycy, przed nami spadek temperatur i obfite opady śniegu. Jeśli schowaliście już czapki i szaliki, to czas je wyciągnąć. Początek przyszłego tygodnia może przynieść mrozy sięgające nawet 14 stopni na minusie! Z długoterminowych prognoz pogody wynika, że ocieplenia powinniśmy spodziewać się dopiero około 8 lutego. Wówczas na termometrach ponownie zagoszczą dodatnie wartości.

Sonda
Cieszysz się na powrót zimy?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze