Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

i

Autor: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie/ materiały prasowe Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

Powrót do szkoły 2021 - religia będzie obowiązkowa? Wątpliwości rozwiane

2021-07-10 19:22

Powrót do szkoły 2021 będzie dużym wydarzeniem dla uczniów. Po wakacjach wszyscy mają wrócić na stałe do placówek i zakończy się nauczanie zdalne. Jest jednak jeszcze jedna kwestia, która zastanawia młodzież i ich rodziców. Czy od nowego roku szkolnego religia będzie obowiązkowa? Odpowiedź na to pytanie jest już znana.

Powrót do szkoły 2021 wywołuje wiele emocji wśród uczniów. Uczniowie przygotowują się do stałego powrotu do nauczania stacjonarnego. Przypominamy, że w ubiegłym roku szkolnym uczyli się zdalnie, a do placówek wrócili dopiero miesiąc przed rozdaniem świadectw. Wiele osób cieszy się z powrotu do szkolnych ławek, ale pojawiają się jeszcze inne wątpliwości. Mowa o lekcjach religii. Jakiś czas temu pojawiły się spekulacje, że religia w szkołach będzie przedmiotem obowiązkowym. Co więcej, zaczęto nawet dyskutować o możliwej maturze z religii. Pisaliśmy o tym między innymi tutaj. Oczywiście wiele osób nie chce, aby tak się stało i są za pozostawieniem dowolności w wyborze zajęć religii lub etyki. Sprawę skomentował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Wiadomo już, czy obowiązkowe lekcje religii faktycznie staną się rzeczywistością.

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?

Obowiązkowa religia w szkole 2021?

- Religia nie jest, nie była i nie będzie nigdy obowiązkowa w szkole. Jeśli ktoś nie chce chodzić na religię - będzie chodził na etykę. System wartości musi być przekazywany uczniom w szkole, bo na tym polega funkcja wychowawcza szkoły - powiedział Przemysław Czarnek w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Rok szkolny 2021/2022 - kiedy rozpoczęcie

Rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się dopiero za kilka miesięcy, ale wszyscy uczniowie zastanawiają się, czy jest już potwierdzona data. Okazuje się, że nowy rok szkolny zacznie się w środę 1.09.2021. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że data ulegnie zmianie.