Poniedziałek wielkanocny 2023 - sklepy otwarte czy zamknięte? Godziny otwarcia

i

Autor: Pixabay Poniedziałek wielkanocny 2023 - sklepy otwarte czy zamknięte? Godziny otwarcia

Wielkanoc 2023

Poniedziałek wielkanocny 2023 - sklepy otwarte czy zamknięte? Godziny otwarcia

2023-04-09 6:00

Wielkanoc 2023 - gdzie zrobimy zakupy? Czy poniedziałek wielkanocny 10.04.2023 to dzień handlowy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w niniejszym artykule.

Poniedziałek wielkanocny, choć nie jest niedzielą, jest dniem niehandlowym. Oznacza to zatem, że większość sklepów będzie tego dnia zamknięta. To nie oznacza jednak, że pozostaniemy bezsilni, gdy najdzie nas nagła potrzeba. Część placówek nie jest bowiem objęta zakazem handlu w święta i działać będzie nawet w Wielkanoc. Gdzie i w jakich godzinach zrobimy zakupy 10.04.2023? Wyjaśniamy!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Co obejrzeć w Wielkanoc? 5 seriali idealnych na świąteczny seans

Poniedziałek wielkanocny 2023 - sklepy otwarte czy zamknięte? Godziny otwarcia

Poniedziałek wielkanocny 2023 - w tych sklepach zrobicie zakupy. Z uwagi na zakaz handlu w niedziele i święta, 10 kwietnia nie mamy co liczyć na zakupy w supermarketach i galeriach handlowych. Nie oznacza to jednak, że nigdzie nie zrobimy doraźnych zakupów. Otwarte mogą być niektóre małe sklepy osiedlowe i punkty franczyzowe, jak Żabka, Freshmarket, Lewiatan czy Carrefour Express, jednak pod warunkiem, że za kasą staną właściciele lub osoby z ich najbliższej rodziny. Pilne zakupy zrobimy też na stacjach benzynowych, które są otwarte niezależnie od świąt i niedziel bez handlu. Pamiętajcie, że każdy sklep zachowuje indywidualne godziny otwarcia.

Na pocieszenie dodajemy jednak, że jeszcze w tym miesiącu czeka nas dodatkowa niedziela handlowa. Zaszczyt ten dosięgnie nas 30 kwietnia, czyli na dzień przed majówką. 

QUIZ Co wiesz o świętach wielkanocnych? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 9
Wielkanoc to święto ruchome. A wiecie jak wyznacza się datę tego święta?
kalendarz
Nagły atak zimy przed Wielkanocą