Pomysły na prezenty świąteczne 2022 - co kupić na ostatnią chwilę? [UPOMINKI]

i

Autor: canva.com Pomysły na prezenty świąteczne 2022 - co kupić na ostatnią chwilę? [UPOMINKI]

Pomysły na prezenty świąteczne 2022 - co kupić na ostatnią chwilę? [UPOMINKI]

2022-12-12 14:57

Bożonarodzeniowe zakupy trwają w najlepsze. Z badania Empiku* wynika, że 40 procent respondentów zaczęło już gromadzić prezenty dla bliskich. Prawdziwa przedświąteczna gorączka jednak dopiero przed nami P\- prawie połowa ankietowanych chce skompletować gwiazdkowe upominki w pierwszej połowie grudnia. A jakich prezentów pod choinkę szukają? Najczęściej wymieniane są książki, zabawki i gry planszowe, a także odzież, perfumy i słodycze.

Pomysły na prezenty świąteczne 2022 - na ostatnią chwilę można kupić całkiem miłe upominki! I to w dobrej cenie. W tym roku największy odsetek badanych podchodzi elastycznie do budżetu na prezenty świąteczne. Prawie co trzeci respondent nie wie jeszcze, ile wyda na ten cel. Co piąty badany przeznaczy od 101 do 300 zł. Podobna grupa, 17 procent, zakłada budżet od 301 do 500 zł. Tylko co 10. ankietowany chce zmieścić się w kwocie mniejszej niż 100 zł.

Pomysły na prezenty świąteczne 2022 - na ostatnią chwilę

Wiemy, kiedy, gdzie i za ile, pozostaje pytanie: co? Jakie prezenty będą w tym roku szczególnie popularne? Badanie Empiku potwierdza trend sprzedażowy, który trwa od wielu lat, w czołówce niezmiennie utrzymują się książki. Aż 6 na 10 ankietowanych zamierza obdarować nimi najbliższych z okazji Świąt. Dalej na liście uplasowały się gry planszowe i zabawki (po 30 procent wskazań). Pod choinką znajdziemy także odzież, perfumy i słodycze – każda z tych kategorii została wskazana przez ok. 20 procent badanych. Wśród popularnych prezentów można wymienić również kosmetyki (17 procent) oraz dekoracje do domu (16 procent). Co ciekawe, co dziesiąty respondent wręczy bliskiej osobie kartę prezentową lub voucher na wybraną atrakcję. Nieco mniej osób (7 procent) ma w świątecznych planach zakup biletów na różne wydarzenia (koncerty, festiwale, itp.).

Święta 2022 - pomysły na prezenty. Co kupić pod choinkę?

FIT KALENDARZ ADWENTOWY, ŚWIĘTA POLAKÓW, ODJECHANE PREZENTY I PRZEPIS NA RAPOWY HIT | ESKA XD #063

Prezenty świąteczne 2022 - kiedy kupić?

Umacnia się trend zakupu prezentów z wyprzedzeniem i z roku na rok sezon zakupów świątecznych się wydłuża. Ankietowani w większości starają się uniknąć przedświątecznego zamieszania. Prawie połowa z nich (47,7 procent) kupi prezenty w pierwszej połowie grudnia. Nie brakuje też klientów, którzy o Świętach myślą jeszcze wcześniej. Z badania wynika, że co piąta osoba zaopatrzyła się w prezenty gwiazdkowe już podczas Black Week, korzystając z atrakcyjnych obniżek. Co ciekawe tyle samo osób (ok. 20 procent) zaczęło zakupy nawet przed blackweekowymi okazjami w październiku lub w pierwszej połowie listopada. Tylko 10 procent badanych zadeklarowało, że kupi prezenty na ostatnią chwilę przed samą Gwiazdką.

*Badanie Empiku zrealizowane w dniach 22-24 listopada na próbie 3500 internautów (Klientów Empik.com)

Sonda
Macie już gotowe prezenty na święta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE