Eurowizja 2016 - kto w polskich preselekcjach?

i

Autor: mat. informacyjne Eurowizja 2016 - kto w polskich preselekcjach?

Polskie preselekcje do Eurowizji 2016 - oni walczą o Eurowizję w koncercie eliminacyjnym!

2016-03-05 10:52

Eurowizja: Polska preselekcja wyłoni artystę, który będzie reprezentował nasz kraj podczas Eurowizji 2016. Co powinniśmy wiedzieć przed koncertem eliminacyjnym? Zobacz najważniejsze fakty dotyczące polskich preselekcji do Eurowizji 2016 i zagłosuj na swojego faworyta!

Polskie preselekcje do Eurowizji 2016 wyłonią artystę który będzie reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji. Tegoroczna Eurowizja odbędzie się w Szwecji. Koncerty półfinałowe i finał zaplanowano na 10,12 i 14 maja 2016 roku. Wszystkie wydarzenia związane z konkursem będą odbywać się w Sztokholmie. Polska preselekcja Eurowizji zbliża się wielkimi krokami, dlatego na ESKA.pl przygotowaliśmy listę najważniejszych faktów dotyczących polskich eliminacji.

>> Eurowizja 2016 - Polska wystąpi w półfinale konkursu. Sprawdź kiedy i z kim powalczy o wielki finał

Polskie preselekcje do Eurowizji 2016

Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych faktów dotyczących konkursu eliminacyjnego, podczas którego widzowie zdecydują, kto będzie reprezentował Polskę w Konkursie Piosnki Eurowizji!

  • 1 Komisja

O tym, kto wystąpi podczas polskich preselekcji zdecydowała komisja ekspertów w składzie: dziennikarze Anna Will, Waldemar Skowroński, Artur Orzech i Robert Janowski oraz dyrygent Zygmunt Kukla. Listę artystów, którzy wystąpią w koncercie eliminacyjnym poznaliśmy 16 lutego podczas programu Świat się kręci. Wyniki poniżej.

  • 2 Ilość piosenek

Do konkursu zgłoszono 88 piosenek. Niektórzy wokaliści zgłaszali kilka swoich propozycji. Z tej puli jury wybierało 9 artystów którzy zaprezentują się na żywo w koncercie eliminacyjnym.

>> Eurowizja 2016: polskie preselekcje - kto bierze udział?

  • 4 Data polskich preselekcji

Koncert eliminacyjny odbędzie się 5 marca o godzinie 21:30 na antenie TVP1.

  • 5 Sposób wyboru

>>> ​Krajowe Eliminacje do Eurowizji 2016: online - zobacz, gdzie oglądać

W tym roku zmieniono zasady wyboru polskiego reprezentanta. O tym, kto pojedzie na Eurowizję 2016 zdecydują widzowie. Głosować będzie można na kandydatów, których wcześniej wytypowała komisja. Ty też możesz zagłosować już teraz w naszej sondzie - kto Twoim zdaniem wygra polskie preselekcje i pojedzie na Eurowizję 2016?

Przy okazji przypominamy utwór, który reprezentował Polskę na Eurowizji 2016, czyli In The Name Of Love w wykonaniu Moniki Kuszyńskiej:

 

KL