Galeria

Polskie piosenki świąteczne. Najbardziej klimatyczne premiery ostatnich lat

2023-12-22 16:48

Święta to nie tylko wspólna kolacja, choinka i prezenty. Jednym z najważniejszych elementów, które tworzą magiczną atmosferę, jest muzyka. Co roku już kilka tygodni przed Wigilią ludzie zaczynają słuchać kolęd i innych świątecznych utworów. Najpopularniejsze są te zagraniczne, ale mamy też polskie kompozycje. Co ciekawego wyszło w ostatnich latach?

Święta to wyjątkowy czas. Dla osób, które lubią je obchodzić, bardzo ważne jest stworzenie wyjątkowej otoczki, która sprawi, że będą to dni magiczne. Taką atmosferę tworzy się ubieraniem choinki, pieczeniem pierniczków, oglądaniem świątecznych filmów czy słuchaniem świątecznej muzyki. Każdego roku światowe listy przebojów podbijają hity takich gwiazd jak Mariah Carey, Brenda Lee, Wham!, Michael Buble czy Ariana Grande. Nie każdy jednak lubi słuchać muzyki po angielsku. Wiele osób uważa, że w naszym języku narodowym słucha się głównie tradycyjnych kolęd, jednak lista mainstreamowych piosenek świątecznych jest bardzo długa. Na co warto zwrócić uwagę? Sprawdziliśmy premiery ostatnich lat.

Mariah Carey stworzyła świąteczny hit wszechczasów. Artystka zachwyca od lat, choć w jej życiu nie brakowało problemów

Polskie piosenki świąteczne

W polskiej telewizji co roku odbywa się kolędowanie. Niektórzy wolą jednak poczekać z kolędami do 24 grudnia, a wcześniej sięgają po radiowe propozycje o tematyce świątecznej. W ostatnich latach wydawanie piosenek bożonarodzeniowych jest w modzie. Robią to znane gwiazdy polskiej sceny muzycznej, ale też... influencerzy. Stosunkowo niedawno swoje premiery miały piosenki takich osób jak Margaret, Sara James, Krystian Ochman, Andrzej Piaseczny, Dawid Kwiatkowski, ale również Wersow, Andziaks czy Julia Żugaj. Lista nie kończy się tutaj. Sprawdź najciekawsze polskie premiery świąteczne ostatnich lat! Linki znajdziecie w galerii niżej.