Polska na Eurowizji: najgorsze występy w historii

i

Autor: screen youtube.com/user/eurovision screen youtube.com

Polska na Eurowizji: najgorsze występy w historii

2018-05-14 17:13

Polska na Eurowizji zazwyczaj nie zajmuje specjalnie wysokich miejsc. Jednak kilka występów było tak złych, że zapisały się na kartach eurowizyjnej historii właśnie z tego względu.

Polska na Eurowizji nie ma specjalnie wielu powodów do radości. Ani razu nie udało się nam zwyciężyć konkursu - nasz najlepszy wynik to 2. miejsce, które w 1994 roku zdobyła Edyta Górniak z piosenką To nie ja. Sporym sukcesem był też udział Michała Szpaka w 2016 roku. Color Of Your Life zapewniło nam wtedy 6. miejsce. Jednak sporo polskich występów w historii Eurowizji nie było, delikatnie mówiąc, do końca udanych.

Polska na Eurowizji: najgorsze występy

Isis Gee - For LIfe

Amerykańska wokalistka, Isis Gee, reprezentowała nasz kraj na Eurowizji w 2008 roku. Niestety nie został przyjęty zbyt przychylnie - co prawda przeszliśmy z nim do finału, ale ostatecznie zajęliśmy przedostatnie, 24. miejsce.

Andrzej Piaseczny - 2 Long

Występ Andrzeja Piasecznego z 2001 został zapamiętany nie tylko dlatego, że dzięki niemu zajęliśmy 20. miejsce na 23 kraje. Wokalista podczas występu miał na sobie brązowe futro, za co został wybrany najgorzej ubranym wykonawcą w historii Eurowizji.

Eurowizja 2018 oczami youtuberów - niemiecki Ed Sheeran, Koło Fortuny i plagiat teledysku

Autor: brak danych

  Eurowizji 2018 dobiegła końca, ale wypowiedzi na jej temat wciąż się pojawiają. W szczególny sposób skomentowali ją youtuberzy z kanału MarkMusic. W ostatnim czasie pojawiło się tam wiele filmików dotyczących występów na Eurowizji 2018, a o

Mieczysław Szcześniak - Przytul mnie mocno

Nasza propozycja na Eurowizję w 1999 roku też niestety nie przypadła do gustu widzom konkursu. Mimo że Mieczysław Szcześniak jest uznanym w Polsce muzykiem, piosenka Przytul mnie mocno, z którą wystąpił, zajęła 18. miejsce na 23 kraje.

Magdalena Tul - Jestem

Ta piosenka, z którą braliśmy udział w konkursie w 2011 roku, okazała się sporym zaskoczeniem. Nie był to zły występ, ale bardzo niedoceniony - nie wyszliśmy z nią z półfinału, co więcej, zajęliśmy ostatnie, 19. miejsce. Ciekawostką jest fakt, że Magdalena Tul w Polsce zdobyła ogromną popularność, śpiewając w programie Jaka to melodia?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE