Polska muzyka 2013 - kto był najbardziej trendy? [VIDEO]

2014-02-09 10:31

Polskie hity 2013 roku to zdecydowanie My Słowianie i Bałkanica. Ale między nimi uplasowały się piosenki Eweliny Lisowskiej. Zobaczcie zestawienie trendów w polskiej muzyce w 2013 roku według Google.

Co było hitem 2013 roku w polskiej muzyce? Takie zestawienie poznaliśmy dzięki Google Trends. TOP10 wcale nie jest oczywiste, chociaż podium można było się domyśleć.

Najpopularniejszym trendem w polskiej muzyce był przebój My Słowianie Donatana i Cleo. Do nich należała jesień i zima 2013. Mimo że o producencie znanym wcześniej z płyty Równonoc i jego nowej wokalistce zrobiło się głośno w ostatnich miesiącach (premiera My Słowianie odbyła się 4 listopada), można śmiało uznać, że to do nich należał 2013 rok w polskiej muzyce! Tak też wskazują trendy Google.

>>> TELEKAMERY 2014 - kto wygrał. Lista zwycięzców na ESKA.pl

Drugie miejsce w polskich muzycznych trendów Google zajmuje Ewelina Lisowska. Internauci szukali głównie piosenek Eweliny - W Stronę Słońca, Jutra Nie Będzie i Nieodporny Rozum.

Na podium znajduje się także hit Bałkanica zespołu Piersi. Powrót Piersi w nowej stylistyce był dla ogromnym zaskoczeniem, ale przyniósł zespołowi mnóstwo nowych fanów.

>>> Imagine Dragons w Polsce w 2014 roku? Są szanse!

Kto jeszcze znalazł się w pierwszej dziesiątce muzycznych trendów 2013? Pełna lista:
1. My Słowianie
2. Ewelina Lisowska
3. Bałkanica
4. Margaret
5. Marek Dyjak
6. Demonologia 2
7. Michał Wiśniewski
8. Kamil Bednarek
9. Enej
10. LemON

Z zagranicznych trendów 2013 roku warto wymienić Gangnam Style - PSY na 1. miejscu, Macklemore'a na drugim i Rihannę na trzecim. Wśród najczęściej wyszukiwanych artystów znaleźli się także Daft Punk, James Arthur i Katy Perry i... Sandu Ciorba.

Widzicie już trendy na 2014 rok? Piszcie swoje propozycje na Eskowym czacie poniżej!

Donatan-Cleo "MY SŁOWIANIE":Ewelina Lisowska - W Stronę Słońca:PIERSI - Bałkanica:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze