Polsat Sopot Festival 2015 odwołany? Polsat rezygnuje z letniego festiwalu [VIDEO]

2015-07-03 12:43
Sopot Festival 2014
Autor: wbf Sopot Festival - ubiegłoroczna edycja festiwalu w Sopocie

Polsat Sopot Festival 2015 odwołany? Festiwal w Sopocie stoi pod znakiem zapytania. Telewizja Polsat zrezygnowała ze współorganizowania Sopot Festivalu - donosi portal wirtulanemedia.pl. Szczegóły na temat dalszych losów Sopot Festival 2015 na ESKA.pl 

Polsat rezygnuje z Sopot Festival 2015. Czy przez to festiwal w Sopocie 2015 nie odbędzie się? Portal wirtulanemedia.pl donosi, że władze miasta prowadzą rozmowy z innymi stacjami telewizyjnymi, jednak według informacji Wirtualnych Mediów ani TVN ani TVP nie są zainteresowane organizacją imprezy. Przypomnijmy, że Polsat współorganizował festiwal w Sopocie od 2012 roku. Sopot Festival zawsze odbywał się pod koniec sierpnia. W tym roku festiwal jest zapowiedziany na 22-23 sierpnia 2015 roku. Czy do tego czasu uda się znaleźć nowego współorganizatora? Prawdopodobnie sprawa wyjaśni się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Dodajmy jeszcze, że Sopot Festival jest imprezą o charakterze międzynarodowym. Gwiazdą ubiegłorocznej edycji był Garou. Tymczasem poniżej umieszczamy wypowiedź rzecznika prasowego stacji Polsat:

- Pomimo bardzo pozytywnych doświadczeń z lat ubiegłych i dobrego odbioru festiwalu przez publiczność, w tym roku nie zdecydowaliśmy się na wzięcie udziału w realizacji lub współtworzeniu Sopot Festivalu - informuje Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat - Postanowiliśmy zaproponować naszym widzom inne pozycje w ramówce - dodaje. 

Po raz pierwszy festiwal w Sopocie został zorganizowany w 1961 roku. Do 2004 roku transmisję z festiwalu zapewniała stacja TVP. W latach 2005-2009 emisją Sopot Festival zajmowała się stacja TVN. Poniżej wstawiamy nagranie video z ubiegłorocznej edycji Sopot Festival:

 

Najnowsze