Pogoda w górach w lipcu 2019 - czego się spodziewać?

2019-07-20 9:41 MK
Góry
Autor: Albin Marciniak/East News

Góry to jedna z najpopularniejszych wakacyjnych destynacji. Polacy bardzo często decydują się na wykorzystanie swojego urlopu właśnie tam. Nie ma się co dziwić, w końcu polskie góry to naprawdę piękne miejsce. Na to, by wyjazd był udany składa się jednak wiele więcej czynników. Bardzo istotna jest dobra pogoda. Czego można spodziewać się w lipcu? Czy aura w górach będzie sprzyjać turystom? Sprawdzajcie już teraz na ESKA.pl.

Pogoda w górach w lipcu to najważniejsza kwestia dla wielu osób, które planują spędzić tam swoje wakacje. W tym roku, lato przyszło wyjątkowo wcześnie. Niemalże przez cały czerwiec mieliśmy do czynienia z upałami. Wskaźniki na termometrach sięgały nawet 35 stopni Celsjusza! Początek lipca również przyniósł nam wysokie temperatury, ale i burze z gradem. Planując urlop w górach, warto sprawdzić pogodę już teraz. Polskie góry zachwycają nas swoim krajobrazem i klimatem, więc dobrze, aby brzydka pogoda nie przeszkodziła nam w odkrywaniu ich zalet.

Lipiec 2019 - pogoda w górach

Jeśli chcecie odpocząć od panujących upałów, pogoda w lipcu powinna was zadowalać. Choć sam początek pierwszego tygodnia będzie upalny, to im dalej, tym temperatura będzie maleć. Według synoptyków, temperatury w górach w lipcu nie będą wysokie. Wskaźniki na termometrach będą wskazywać od 18 do do 22 stopni Celsjusza. W połowie miesiąca bardzo prawdopodobne są też opady deszczu.

Najnowsze