Powrót lata w październiku 2019! Afrykańskie powietrze nad całą Polską

2019-10-16 13:54 RW
Powrót lata w październiku 2019! Afrykańskie powietrze nad całą Polską
Autor: Pawel Oleszczuk/ East News Powrót lata w październiku 2019! Afrykańskie powietrze nad całą Polską

Mróz, niskie temperatury, deszcz, a miejscami śnieg - w taki sposób zaczął się październik 2019. Jak wynika z długoterminowej prognozy pogody już wkrótce się to zmieni, a wszystko to za sprawą nadciągającego afrykańskiego powietrze. Kiedy będzie i w jakim rejonie kraju? Przekonajcie się sprawdzając najnowsze przewidywania - na ESKA.pl

Powrót lata w październiku 2019 dla wielu osób jest dużym zaskoczeniem. Arktyczne mrozy w Polsce spowodowały, że wszyscy zapomnieli już o lecie i rozpoczęli przygotowania do zimy. Tymczasem, jak wynika z pogody na październik 2019, sytuacja znacznie się odwróci i należy spodziewać się wysokich temperatur. Termometry w najwyższym momencie pokażą nawet 24 stopnie Celsjusza. Kiedy upały w Polsce?

Czy warto pić wodę z cytryną? Posłuchaj, jakie są fakty i mity na ten temat. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Lato październik 2019 - kiedy? 

Pogoda w październiku 2019 robi niespodziankę. Po tygodniu z mrozami i niskimi temperaturami przyjdzie duże ocieplenie, które pozwoli wam na jakiś czas schować kurtki zimowe. Wszystko to za sprawą afrykańskiego powietrza, które przywędruje nad Polskę z zachodniej Europy. Temperatur powyżej 20 stopni Celsjusza w cieniu można się spodziewać od soboty 12 października 2019. Ciepło w całej Polsce będzie przez cztery dni. Jak wynika z prognozy pogody IMGW, od 15 października można się spodziewać stopniowego ochłodzenia. 

Lato październik 2019 - temperatury

Jeśli chodzi o tak wysokie temperatury w październiku, śmiało możemy mówić o tym, że mamy do czynienia z upałami. Najcieplej będzie we Wrocławiu, bo tam nawet 24 stopnie Celsjusza. W Krakowie, Łodzi i Białymstoku spodziewajcie się 20 stopni, a w Warszawie nieco więcej, bo 21 stopni Celsjusza. Rozpiska prezentuje się następująco:

  • Wrocław, 24 stopnie Celsjusza - 14 października
  • Warszawa, 21 stopni Celsjusza - 14 października
  • Kraków, 21 stopni Celsjusza - 14 października
  • Gdańsk, 19 stopni Celsjusza - 14 października
  • Białystok, 20 stopni Celsjusza - 14 października
  • Poznań, 20 stopni Celsjusza - 14 października
  • Zakopane, 18 stopni Celsjusza - 14 października
  • Łódź, 20 stopni Celsjusza - 14 października
Najnowsze