Arktyczne mrozy w Polsce 2019 to zapowiedź zimy! Śnieg, deszcz i niska temperatura

2019-10-08 15:46 RW
Arktyczne mrozy w Polsce 2019 to zapowiedź zimy! Śnieg, deszcz i niska temperatura
Autor: Beata Zawrzel/REPORTER / EAST NEWS Arktyczne mrozy w Polsce 2019 to zapowiedź zimy! Śnieg, deszcz i niska temperatura

Arktyczne mrozy w Polsce w październiku 2019 dadzą o sobie znać i przypomną o nadchodzącej zimie. Temperatura, szczególnie wieczorami i rano, spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza. Kiedy i gdzie najgorsza sytuacja pogoda? W których miejscach kraju będzie najzimniej? Przekonajcie się, bo przegląd długoterminowej pogody - serwujemy na ESKA.pl

Arktyczne mrozy w Polsce 2019 - październik zaskoczył wszystkich pogodą. Od pierwszych dni w naszym kraju było mokro, szaro, a co gorsza temperatura wieczorem często spadała poniżej 5 stopni Celsjusza. Wszystko to za sprawą niżu, który przywędrował do Polski znad Niemiec. Niestety, długoterminowa prognoza pogody nie zwiastuje dużej poprawy. Arktyczne mrozy w Polsce jeszcze przez jakiś czas się utrzymają.

Zobacz: Pogoda na październik 2019 - nadejdzie prawdziwa zima?!

Arktyczne mrozy w Polsce 2019 - październik

Arktyczne mrozy w Polsce najbardziej dały się we znaki mieszkańcom województwa Małopolskiego. Najbardziej mamy tu na myśli mieszkańców Zakopanego, choć w Krakowie również było zimno. Jednak to w stolicy polskich gór miały miejsce pierwsze, tak duże mrozy w tym roku. Temperatura w dzień spadła do 2 stopni Celsjusza, a w nocy na termometrach zobaczyć można było -5 stopni Celsjusza. Piece grzewcze odpalili zapewne również mieszkańcy województwa Podlaskiego. W pierwszym tygodniu października, chociażby w Białymstoku, w nocy było od -1 do 3 stopni Celsjusza. 

Co ciekawe arktyczne powietrze i mróz z Niemiec, nie dotarło do stolicy Dolnego Śląska, Wrocławia. Mieszkańcy tego miasta w pierwszym tygodniu października zobaczymy na swoich termometrach od 10-22 stopni Celsjusza. W nocy najzimniej było 5 października - wtedy temperatura spadła do 6 stopni.

Arktyczne mrozy w Polsce 2019 - kiedy i gdzie? [MIASTA]

Arktyczne mrozy w Polsce odpuszczą na chwilę, 11 października 2019. Tego dnia, jak wynika z prognozy pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej od 10 stopni Celsjusza w Zakopanem do 15 stopni powyżej zera we Wrocławiu. Jak wygląda sytuacja w pozostałych miastach? W Gdańsku, Koszalinie, Olsztynie, Białymstoku - 12 stopni Celsjusza, w Poznaniu, Gorzowie Wlkp., Warszawie, Rzeszowie, Katowicach - 13 stopni Celsjusza, a w Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Przemyślu - 14 stopni Celsjusza. Państwowy Instytut Badawczy na ten dzień - w większości miast w Polsce - przewiduje przelotne opady deszczu. 

Arktyczne mrozy w Polsce utrzymają się jednak w nocy. Jak wynika z długoterminowej prognozy pogody - praktycznie codziennie do końca października na termometrach od -3 do 8 stopni Celsjusza. 

Najnowsze