Pogoda nad morzem lipiec 2020 - czy warto brać urlop?

2020-07-01 15:09 MK
Termometr
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Wakacje rozpoczęły się na dobre. W związku z pandemią koronawirusa, miliony Polaków zdecydowały się na spędzenie wakacji nad polskim morzem. Na ESKA.pl sprawdzamy, czy warto zaplanować urlop w lipcu. Jaka jest pogoda nad morzem? Czy można spodziewać się burz? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w naszym artykule.

Pogoda nad morzem - lipiec 2020 będzie gorący czy raczej chłodny? Nad tym zastanawiają się wszyscy ci, którzy postanowili wziąć urlop w pierwszym miesiącu wakacji. 26 czerwca 2020 roku, wakacje oficjalnie się rozpoczęły. Miliony uczniów w całej Polsce zakończyły rok szkolny i rozpoczęły najbardziej wyczekiwany okres w roku. Ze względy na sytuację epidemiologiczną, wiele osób zdecydowało się na spędzenie wakacji w Polsce. Najpopularniejszą wakacyjną destynacją od lat jest oczywiście morze. Co roku, w sezonie można tam spotkać tłumy ludzi z całego kraju. 

W planowaniu wakacji najważniejsze jest oczywiście uwzględnienie pogody. Czerwiec 2020 przyniósł nam bardzo wysokie temperatury, ale i również burze, które spowodowały liczne zniszczenia w wielu polskich miastach. Końcówka miesiąca obfitowała jednak w spadek temperatury. Jak będzie wyglądał lipiec? Czy warto wtedy zaplanować urlop? A może lepiej zaczekać do jego drugiej połowy bądź nawet do sierpnia?

Bezpieczne wakacje 2020

Pogoda nad morzem lipiec 2020

Jeśli planujecie urlop nad morzem w pierwszej połowie lipca, nie mamy dla was dobrych wiadomości. Otóż, jak można zauważyć za oknem, upalne temperatury powróciły, ale nie w nadmorskich rejonach. Zgodnie z tym, co mówią synoptycy, w pierwszej połowie lipca termometry nie wskażą więcej niż 22 stopnie Celsjusza. Sytuacja ta może się zmienić w drugiej połowie lipca, jednak należy pamiętać, że najdokładniejsze prognozy pogody to te opublikowane na kilka dni przed planowanym wyjazdem.

Najnowsze