Pogoda na wakacje 2018: jaka będzie? [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]

2018-06-30 13:00
Pogoda na wakacje 2018: jaka będzie? [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]
Autor: fot. Piotr Hukalo/East News Wakacje

Jaka pogoda będzie w wakacje 2018? Kiedy możemy spodziewać się słońca, a kiedy deszczu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszej prognozie długoterminowej.

Pogoda na wakacje 2018: jaka będzie? To pytanie, którze zadają sobie wszyscy planujący wypoczynek w letnie miesiące wakacji. Koniec roku szkolnego 2018 przypada w piątek 22 czerwca. Ta data to nie tylko początek zasłużonego wypoczynku dla uczniów, ale i start sezonu urlopowego. Warto dowiedzieć się, jaka jest prognoza długoterminowa na wakacje, by sprawdzić kiedy możemy się spodziewać upałów, a kiedy deszczów i burz.

Lato 2018: tylko miesiąc kąpieli. Surowe prawo popsuje wakacje?

Autor: brak danych

W życie wchodzi nowe, surowe prawo wodne. W lato 2018 w wielu miejscach kąpiel będzie możliwa tylko przez 30 dni. Na ESKA.pl przeczytacie o przepisach, które mogą popsuć wakacje tysiącom Polaków.

Wakacje 2018 - pogoda długoterminowa

Jaka będzie aura w czerwcu, lipcu i sierpniu, czyli miesiącach wakacyjnych? Długoterminowa prognoza pogody pokazuje, że upały będą nawiedzać Polskę przez całe wakacje 2018. Urlopowicze mogą się cieszyć, ale dla wielu osób nie są to dobre informacje. Według amerykańskiego serwisu AccuWeather przez nasz kraj bardzo często będą przechodzić gwałtowne burze, co jest typowym zjawiskiem towarzyszącym upałom. Pogoda na wakacje 2018 może być więc bardzo zmienna.

Co więcej, przez suche powietrze, które w lipcu i sierpniu napłynie do nas znad Morza Śródziemnego, mogą wystąpić nawet takie ekstremalne zjawiska pogodowe jak tornada! Osoby, które wakacje będą spędzać w okolicach lasów, muszą szczególnie uważać na to, by nie wzniecić ognia. Lato będzie bowiem bardzo suche, a to sprzyja wybuchaniu pożarów. Za to nad Bałtykiem pogoda na wakacje zapowiada się cudownie! Na północy Polski będzie bowiem najgoręcej.

Wakacje 2018 - temperatury

Jakie będą temperatury w wakacje 2018? W lipcu słupki termometrów będą wskazywały od 21-29 stopni w Warszawie, 19-27 w Trójmieście i 21-31 stopni we Wrocławiu. Goręcej zrobi się w sierpniu. Od 23-29 stopni w Warszawie, 22-30 w Krakowie, 20-28 w Trójmieście i od 23-32 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Odpoczywający podczas wakacji 2018 musza pamiętać, że taka prognoza pogody to też ostrzeżenie! Upały mogą bardzo wycieńczać organizm, a długie przebywanie na słońcu szkodzie skórze. Pamiętajmy więc o nawadnianiu i kremach z filtrem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze