Pogoda na październik 2019 - nadejdzie prawdziwa zima?!

2019-10-06 7:57 A.D.
Jesień
Autor: East News / Wojciech Strozyk/REPORTER

Październik to wyjątkowy miesiąc, który jako pierwszy w roku wprowadza nas całkowicie w jesienną zadumę. Ostatnie ciepłe promienie słońca odbijają się jeszcze w kolorowych liściach, a my wolny czas możemy poświęcać na spacery i zbieranie grzybów. Czy właśnie to nas czeka? A może już w październiku przyjdzie zima?

23 września powitaliśmy o godzinie 9.50 kalendarzową i atmosferyczną jesień. Oznacza to, że już niebawem rozpocznie się dziesiąty miesiąc w roku, czyli październik. Zazwyczaj możemy się jeszcze wtedy cieszyć dość ciepłymi dniami, chociaż wieczory bywają już zimne. Powoli przygotowujemy się do nadchodzącej zimy, wyciągając coraz cieplejsze ubrania. Czy tak będzie i w tym roku? A może zima zaskoczy nas wcześniej?

Zobacz też: Marina Łuczenko-Szczęsna startowała w preselekcjach do Eurowizji Junior! Zachwycające wideo z dzieciństwa gwiazdy

Pogoda na październik 2019 - czy nadejdzie zima? 

Wszyscy, którzy liczyli, że październik porwie nas ostatnim powiewem lata, będą niestety rozczarowani. Już na początku miesiąca zrobi się, o wiele chłodniej. Temperatura w kraju spadnie do 11-12 stopni. Drugi tydzień przyniesie kolejną falę ochłodzenia. Po 8.10.2019 termometry wskazywać będą już tylko 10 kresek. Najchłodniej będzie na wschodzie i w centralnej Polsce. 

Pogoda na październik 2019 - czy nadejdzie zima? 

W październiku spodziewać możemy się również opadów deszczu i gradu. Miejscami spadnie również śnieg, lecz utrzyma się on tylko w górach. Zima da nam jeszcze chwile wytchnienia, zanim wkroczy na dobre. 

Najnowsze