Marina Łuczenko-Szczęsna startowała w preselekcjach do Eurowizji Junior! Zachwycające wideo z dzieciństwa gwiazdy

2019-09-23 11:14 MK
Marina Łuczenko-Szczęsna
Autor: WBF; Youtube/Archiwum Eurowizji TV

Eurowizja Junior 2019 zbliża się wielkimi krokami. Już niebawem dowiemy się, kto będzie reprezentował nasz kraj podczas tego wielkiego muzycznego wydarzenia, którego gospodarzem po raz pierwszy w historii będzie Polska. Mało kto zapewne pamięta, że w pierwszych polskich preselekcjach do konkursu udział brała młodziutka Marina Łuczenko. Na ESKA.pl już teraz znajdziecie jej wyjątkowe wykonanie sprzed lat.

Marina Łuczenko-Szczęsna to dziś wielka gwiazda. Lata temu, Eurowizja Junior mogła okazać się prawdziwą przepustką do kariery młodej wokalistki. Pomimo tego, że nie zakwalifikowała się ona do dalszego etapu, nie zrezygnowała z marzeń o zostaniu piosenkarką i kilka lat później podbiła serca słuchaczy w całym kraju. MaRina, bo takim pseudonimem posługuje się artystka, ma na swoim koncie dwa albumy studyjne, które spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno ze strony publiczności, jak i krytyków muzycznych. Piosenkarka zawsze powtarza, że muzyka to jej największa pasja od czasów, kiedy była małą dziewczynką. Dowodem na te słowa jest z pewnością wideo z preselekcji do Eurowizji Junior 2003, kiedy to gwiazda miała zaledwie czternaście lat.

Marina Łuczenko-Szczęsna - Eurowizja Junior 2003

W całej historii konkursu Eurowizja Junior, Polska brała udział pięć razy. W 2018 roku Roksana Węgiel zachwyciła całą Europę swoim wykonaniem singla "Anyone I Want To Be" i zajęła 1. miejsce, dzięki czemu kolejna edycja imprezy odbędzie się w naszym kraju, a dokładnie w Gliwicach. Pierszą edycją, do której przystąpiliśmy, była ta w 2003 roku. Jedną z uczestniczek, które starały się o możliwość reprezentowania naszego kraju była właśnie Marina Łuczenko-Szczęsna. 14-letnia wówczas wokalistka wykonała emocjonalny utwór Wierzę w sny. Zwyciężczynią okazała się jednak Kasia Żurawik, która śpiewała piosenkę zatytułowaną Coś mnie nosi. Niestety, jej wykonanie nie podbiło serc Europejczyków i młoda artystka otrzymała zaledwie trzy punkty w finale.

Eurowizja Junior 2019 - reprezentant

W tym roku, o możliwość zaprezentowania się przed publicznością z całej Europy, a nawet całego świata, walczą uczestnicy programu Szansa na Sukces. Oficjalnie wiemy, że do finałowego odcinka zakwalifikowali się - Nikola Fiedor, Wiktoria Gabor oraz Gabriela Katzer. O tym, kto wystąpi podczas Eurowizji Junior w listopadzie dowiemy się już 29 września.

Najnowsze