Pogoda na marzec 2021 - mrozy i minusowe temperatury wracają do Polski! [PROGNOZA]

Pogoda marzec 2021 - mrozy i minusowe temperatury dużym zaskoczeniem [PROGNOZA]
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News Pogoda marzec 2021 - mrozy i minusowe temperatury dużym zaskoczeniem [PROGNOZA]

Pogoda w marcu 2021 sprawi dużą niespodziankę osobom, które już były przygotowane na wiosnę. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zgodnie z najnowszymi przewidywaniami synoptyków, zamiast wysokich temperatur, czeka nas powrót mrozów. Poznajcie szczegóły już teraz.

Pogoda marzec 2021 - mrozy i minusowe temperatury dużym zaskoczeniem dla osób, które już cieszyły się wysokimi temperaturami. Wiosenny klimat poczuliśmy niedługo po tym, gdy w całej Polsce spadło rekordowo dużo śniegu. Koniec lutego to temperatury przekraczające w wielu miejscach nawet 15 stopni Celsjusza. Niestety, nie dajcie się zwieść, ponieważ obecna sytuacja to jedynie przedwiośnie i trzeba przygotować się na powrót chłodu. Szczególnie będzie to odczuwalne wieczorami, gdy temperatura spadnie do minus pięciu, sześciu, a nawet minus dwunastu stopni Celsjusza na Podlasiu i minus czternastu stopni Celsjusza w Zakopanem. Prognoza długoterminowa marzec 2021 pokazuje, że w ciągu całego miesiąca, w centralnej i wschodniej części kraju, termometr nie pokaże więcej niż dziesięć stopni Celsjusza.

Jeśli nie możecie doczekać się lata, to koniecznie weźcie udział w ESKA Odwołuje Zimę 2021. Wysyłamy was na gorące wakacje, w czasie których doładujecie akumulatory promieniami słońca.

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym

Pogoda marzec 2021 - prognoza długoterminowa

Pogoda długoterminowa na marzec 2021 wyraźnie pokazuje, że ciepła wiosna jeszcze nie nadejdzie. Co prawda w poszczególne dni będzie słonecznie i bezchmurnie, jednak temperatura zostawi sporo do życzenia. Termometry na co dzień będą pokazywać od 2-14 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, w województwie Lubuskim i Wielkopolskim. Najzimniej natomiast na Podlasiu i w miejscowościach górskich. Właśnie tam spodziewane są opady śniegu, który z samego rana może utrudnić kierowcom jazdę samochodem. Wyjątkowo zimno, dosłownie na moment, ma zrobić się po 10 marca.

Pogoda marzec 2021 - temperatury [GDZIE, KIEDY, ILE STOPNI]

Jeśli schowaliście już zimowe kurtki, to koniecznie przygotujcie się na to, żeby wyciągnąć je z powrotem. Pierwsze dni marca będą dość pogodne z temperaturą od 3 do 12 stopni Celsjusza. W nocy będzie dużo chłodniej, bo od -4 do 1 stopnia powyżej zera. Aktualna długoterminowa prognoza pogody marzec 2021 pokazuje, że około 10 marca zrobi sięchłodniej, a co gorsza w drugiej połowie miesiąca wystąpią częstsze opady deszczu i deszczu ze śniegiem. 

Atak mrozu w Polsce - kiedy?

Chłodne powietrze nadciąga nad Polskę i po ciepłych, wiosennych dniach, czekają nas kolejne mrozy. Wirtualna Polska poinformowała, że 22 lutego w rosyjskiej miejscowości Ust-Szczugier termometr wskazał -51,8 stopnia Celsjusza. Chłodne powietrze znad Rosji, jak wynika z długoterminowej prognozy pogody, ma się przesuwać na zachód aż w pewnym momencie się nad naszym krajem. Szacuje się, że mrozy uderzą z dużą siłą między 10 a 12 marca. Wówczas na termometrach mamy zobaczyć nawet -15 stopni. 

Najnowsze