Opalanie się

i

Autor: LECH GAWUC/REPORTER

gwiazdy

Nagłe uderzenie ciepła tuż przed majówką 2024. Znamy oficjalne prognozy na długi weekend majowy

2024-04-29 12:14

Jaka będzie majówka 2024? Synoptycy nie mają wątpliwości i przekazują wieści, które z pewnością ucieszą wszystkich Polaków. Jak wynika z najnowszych raportów pogodowych, długi weekend majowy obfitować będzie w wysokie temperatury, które umożliwią spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Grill w tym roku to wręcz "must have".

Pogoda na majówkę 2024 - jakie prognozy? W tym roku długi weekend majowy wypada bardzo korzystnie. Wielu Polaków zdecydowało się na wzięcie urlopu już 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja, by cieszyć się aż 9-dniowym okresem wolnego od pracy, wliczając w to soboty i niedziele. Zdecydowanie się natomiast na urlop jedynie 2 maja i tak gwarantuje dłuższą niż zwykle możliwość wypoczynku, bowiem 1 i 3 maja są dniami ustawowo wolnymi od pracy, a w połączeniu z następującym po 3 maja weekendem otrzymujemy aż 5 dni wolnego. Majówka nieodzownie kojarzy nam się z grillem i aktywnościami na świeżym powietrzu. Często wizje błogiego odpoczynku na łonie natury psuje jednak pogoda. Jak zapowiadają synoptycy, w tym roku nie należy się tego obawiać. Najnowsze raporty wskazują na słoneczną aurę. Na termometrach zobaczymy nawet po 27 stopni! Uderzenie ciepła nastąpi tuż przed majówką, ale utrzyma się właściwie do jej końca.

Czy będą afrykańskie upały w Polsce? Jakie będzie lato 2024 i kiedy najcieplej?

Horoskop na 2024 dla wszystkich znaków zodiaku. Te trzy znaki będą miały wyjątkowy rok

Taka pogoda na majówkę 2024 to spełnienie marzeń! 

Jak zapowiadają synoptycy, prawdziwe uderzenie ciepła nastąpi na chwilę przed majówką, bo 30 kwietnia. To właśnie tego dnia wskaźniki na termometrach pokażą typowe dla lata temperatury na poziomie 27 stopni. W kolejnych dniach wartości zaczną spadać, jednak nieznacznie. 1-3 maja należy spodziewać się ok. 25 stopni. Wypoczynku na świeżym powietrzu nie powinny popsuć też żadne opady deszczu. Po 4 maja kolejny spadek temperatur. W sobotę i niedzielę na termometrach 21-22 stopnie Celsjusza. To kolejna po Wielkanocy miła niespodzianka. Na taką majówkę czekali wszyscy Polacy!