Pogoda na długi weekend sierpniowy 2019. Prognoza pogody 15-18 sierpnia

2019-08-18 13:56 MK
Pogoda, plaża
Autor: Jacek Labedzki/REPORTER

W związku z bardzo ważnym świętem kościelnym, jakim jest Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy. Oznacza to, że w środę wielu Polaków rozpocznie długi weekend sierpniowy. To czas, który najczęściej chcemy spędzić z rodziną bądź przyjaciółmi. Bardzo ważne jest, by pogoda nie popsuła nam wolnego. Jak będzie w długi weekend sierpniowy 2019? Czy będzie nam towarzyszyć słońce, a może deszcz? Sprawdź już teraz na ESKA.pl.

Pogoda na długi weekend sierpniowy 2019 to jedna z najważniejszych, jeśli nie najważniejsza kwestia dla wszystkich tych, którzy mają plany spędzenie wyczekiwanego czasu wolnego. W związku z przypadającym w czwartek 15 sierpnia świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wielu Polaków rozpocznie wolne już w środę 14 sierpnia 2019 roku. Dotychczas, sierpień wydawał się dość ciepłym miesiącem, jednak w bieżącym tygodniu nastąpiło lekkie ochłodzenie. Czy utrzyma się ono przez cały długi weekend? A może pogoda ponownie nas zaskoczy i powrócą wysokie temperatury?

Pogoda na długi weekend sierpniowy 2019

Czwartek, piątek i sobota przyniosą nam temperatury wahające się od 21 do 25 stopni Celsjusza. I choć 15 sierpnia spodziewać się można niewielkiego zachmurzenia, tak w piątek 16 sierpnia mieszkańcy zachodniej i centralnej części naszego kraju mogą spodziewać się opadów deszczu. W sobotę, deszcze przeniosą się z zachodu na wschód. Nie zabraknie go również na północy kraju.

Dla tych, którzy oczekują wysokich temperatur, mamy dobrą, a zarazem złą wiadomość. Dobra jest taka, że wskaźniki na termometrach pokażą nawet 30 stopni Celsjusza w trakcie trwania długiego weekendu sierpniowego. Zła jest jednak taka, że nastąpi to w ostatni dzień, czyli w niedzielę 18 sierpnia.

Najnowsze