Pogoda na CZERWIEC 2019 - Zakopane, Mazury, Warszawa. Jaka pogoda w górach i nad morzem?

2019-06-03 9:28
Pogoda na CZERWIEC 2019 - Mazury, Zakopane, Warszawa. Jaka pogoda w górach i nad morzem?
Autor: Rafal JABLONSKI/East News Pogoda na CZERWIEC 2019 - Mazury, Zakopane, Warszawa. Jaka pogoda w górach i nad morzem?

Prognoza pogody na czerwiec 2019 jest już znana! Po kapryśnym maju wszyscy mają nadzieję, że w całym kraju świecić będzie mocne słońce, a na termometrach pojawią się rekordowe temperatury. Będzie ciepło czy jednak pierwszy wakacyjny miesiąc upłynie pod znakiem burz i opadów deszczu? Przekonajcie się i sprawdźcie najnowsze przewidywania na ESKA.pl

Pogoda na czerwiec 2019Mazury, Zakopane i Warszawa, to trzy miejsca, które cieszą się dużą popularnością jeśli chodzi o turystów. Czerwiec to w końcu miesiąc wakacyjny. Uczniowie kończą ciężki rok szkolny, a dorośli wybierają się na pierwsze od dawna dłuższe urlopy. Jaka pogoda w czerwcu 2019? Prognoza optymistyczna czy musimy liczyć się z tym, że będzie kapryśnie, jak w maju? Otóż zgodnie z najnowszymi przewidywaniami synoptyków pierwsze dni miesiąca będą w wielu miejscach deszczowe.

ZOBACZ: ALERT RCB - co to za alarm pogodowy?

Pogoda na CZERWIEC 2019 - jaka prognoza?

Pogoda w czerwce 2019 dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Pierwsze urlopy, wakacje, a co za tym idzie wypady w różne rejony naszego kraju. Z pierwszych przewidywań wynikało, że rozpogodzenia w naszym kraju nastąpią dopiero w połowie czerwca. Już od 3 czerwca nasz kraj zaleje fala upałów! Spodziewane są temperatury od 26-32 stopni Celsjusza. W okolicach 10 czerwca pogoda nieco się pogorszy, ale uspokajamy, że wakacje 2019 rozpoczną się ze słońcem i wysokimi temperaturami. Od 22-28 stopni Celsjusza w cieniu! 

Pogoda na CZERWIEC 2019 - Mazury

Mazury według niektórych będą najpopularniejszym wakacyjnym kierunkiem. W tym regionie naszego kraju na początku miesiąca, przez tydzień, spodziewane są duże opady deszczu. Temperatura nie będzie jednak niska, bo na termometrach zobaczymy od 16-24 stopni Celsjusza. W dalszej części miesiąca dużo słońca i bardzo słonecznie. Na niebie będą gęste chmury, jednak przez całe trzy tygodnie czerwca nie powinno z nich padać.

Pogoda na CZERWIEC 2019 - Zakopane

Jaka pogoda w górach w czerwcu 2019? Analizując długoterminową prognozę pogody na czerwiec zauważyliśmy, że w górach najczęściej będzie padać deszcz i będą najniższe temperatury. Od pierwszych dni czerwca do 17 dnia tego miesiąca praktycznie codziennie przelotne opady deszczu i temperatury od 13-17 stopni Celsjusza. Wieczorami temperatura spadnie nawet do 4 stopni Celsjusza. Na mocne słońce można liczyć dopiero od 20 czerwca. Wtedy jednak po ciepłych dniach zapowiadane są burze z deszczem 

Pogoda na CZERWIEC 2019 - Warszawa

Jaka pogoda w Warszawie? Słońce świecić będzie bardzo mocno od 5 czerwca. Pierwsze dni miesiąca to powtórka tego, co miało miejsce w maju, czyli przemiennie: deszcz, słońce. Prognoza pogody dla Warszawy jest bardzo optymistyczna, jednak na rekordowe temperatury nie ma co liczyć. Od 10 czerwca na termometrach od 23-26 stopni Celsjusza. Wieczorami temperatura spadnie do 12 stopni.

Najnowsze