Pogoda 8-9.03.2021 - śnieg, oblodzenie i arktyczny mróz w Polsce! [PROGNOZA]

2021-03-07 18:14 Rafał Wróblewski PAP
Pogoda 8-9.03.2021 - śnieg, oblodzenie i arktyczny mróz w Polsce! [PROGNOZA]
Autor: Piotr Kamionka/REPORTER / EAST NEWS Pogoda 8-9.03.2021 - śnieg, oblodzenie i arktyczny mróz w Polsce! [PROGNOZA]

Pogoda 8 i 9 marca 2021 interesuje wiele osób. Jaka pogoda w Dzień Kobiet? Ile stopni będzie na kilkanaście dni przed rozpoczęciem wiosny? Przekonajcie się i sprawdźcie dwudniową prognozę już teraz.

Pogoda 8-9.03.2021 - jaka pogoda w poniedziałek i wtorek? Jak informuje IMGW, Europa północna, wschodnia oraz częściowo basen Morza Śródziemnego będą pod wpływem niżów, na pozostałym obszarze pogodę kształtował będzie klin Wyżu Azorskiego. Nad Polską rozbuduje się klin wysokiego ciśnienia, jedynie na południu zaznaczy się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Będzie napływała arktyczna masa powietrza.

Pogoda 8.03.2021 - prognoza

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady śniegu, lokalnie na północy możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 6 cm. Temperatura maksymalna od -1 st. C na północnym wschodzie do 4 st. C, 5 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju porywisty, północno-zachodni i północny. W rejonach opadów śniegu wiatr może powodować zawieje śnieżne.

W nocy na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane oraz duże i miejscami przelotne opady śniegu. Na zachodzie woj. warmińsko-mazurskiego możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. W centrum lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -8 st. C na północnym wschodzie, około -5 st. C w centrum, do -1 st. C nad morzem. Na obszarach podgórskich spadek temperatury do -10 st. C, -9 st. C. Na wschodzie wiatr słaby, początkowo miejscami umiarkowany i porywisty, zachodni i północno-zachodni; na pozostałym obszarze przeważnie słaby, zmienny.

Wysoki stan wody w Wiśle

Pogoda 9.03.2021 - prognoza

We wtorek na zachodzie zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st. C, 0 st. C na wschodzie do 5 st. C na zachodzie, na Podhalu -2 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego.

Pogoda 8-9.03.2021 - śnieg

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Możliwe słabe opady śniegu. Spadek temperatury poniżej 0 st. C może powodować oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna -4 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr słaby, zmienny. (PAP)

Najnowsze