PODRÓŻE

Poddębice to miasto pełne atrakcji. Zobacz, dlaczego warto spędzić tu majówkę!

2024-04-24 8:00 Materiał sponsorowany

Kurort termalny, perła renesansowej architektury, bajkowy ogród, a także scena polskiej muzyki. Poddębice to miejscowość, którą warto poznać bliżej. Odpocznij w gorących źródłach, odwiedź tutejsze ZOO, poznaj lokalne zabytki i baw się na koncercie w ramach ESKA Music Tour. Majówka w Poddębicach to gwarancja niezapomnianych wrażeń.

Odkryj niezwykłe działanie wód termalnych

Poddębice słyną z gorących wód termalnych, których temperatura osiąga 72 stopnie. Źródła termalne liczą aż 27 tysięcy lat i płyną ponad 2 tys. metrów pod zieią. Hipertermalna woda wydobywana z tutejszych źródeł ma charakter wodorowęglanowo-sodowowo-krzemionkowo-wapniowy. Jej unikalny, zróżnicowany skład pierwiastków (wapń, magnez, żelazo, krzem, potas, sód) dobroczynnie wpływa na organizm człowieka. Gorące źródła wykorzystywane są przy zabiegach leczniczych. Po schłodzeniu woda może być spożywana lub używana do produkcji kosmetyków.

Poddębice to jedyny w Polsce kurort z Pijalnią Wód Termalnych. Cudowne właściwości gorących źródeł można odkryć odwiedzając tutejsze Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji - Termy Poddębice. Unikalne zabiegi SPA na twarz i ciało, sauny i baseny termalne zapewniają zdrowie, witalność i doskonałe samopoczucie. Warto spędzić tu weekend – nasz organizm nam za to podziękuje.

Wybierz się na spacer po Ogrodzie Zmysłów

Gorące termy to nie wszystko. W Poddębicach znajdziemy też niezwykły Ogród Zmysłów, którego sercem jest bajkowy pałac z XVII wieku, uznawany za prawdziwą perłę architektury renesansowej. Piękny zabytek był niegdyś rezydencją rodu Grudzińskich. Obecnie w pałacyku znajduje się Dom Pracy Twórczej dla osób niepełnosprawnych.

Budynek otacza zabytkowy park, w którym znajdziemy kilka tzw. stref zmysłów – wzroku, słuchu, węchu, dotyku i równowagi. Dodatkowymi atrakcjami ogrodu są kolorowe fontanny, różane klomby, ściana wodna, studnie emitujące echo, tunel zapachowy oraz labirynt roślinny. To doskonałe miejsce do zabawy dla całej rodziny.

Zajrzyj do ZOO Borysew

Kiedy już wygrzejemy się w termalnych basenach i zachwycimy urokliwym Ogrodem Zmysłów, warto odwiedzić znajdujące się nieopodal Poddębic prywatne ZOO Borysew. W ogrodzie możemy podziwiać wyjątkowe gatunki dzikich zwierząt: białe lwy, tygrysy bengalskie, białe wilki, serwale, lemury, kangury i bawoły indyjskie. Ponadto, czas spędzony w ogrodzie zoologicznym urozmaicają też światła wodne oraz namiot sferyczny.

Lokalna turystyka z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Do odkrywania uroków polskich miejscowości zachęcają liczne atrakcje turystyczne, które bazują na bogactwie przyrody, malowniczym położeniu, ciekawej historii i wyjątkowych zabytkach. Świetnym przykładem są Poddębice – miasto w województwie łódzkim, które w ostatnich latach zyskało sławę dzięki gorącym termom o właściwościach prozdrowotnych. Znajdziemy tu jednak znacznie więcej, niż tylko kompleks uzdrowiskowy. Poddębice to także miasteczko z ciekawą historią, urokliwymi trasami spacerowymi i ciekawą ofertą rozrywkową. Nie przez przypadek miejscowość znalazła się na tegorocznej trasie ESKA Music Tour. Przeczytaj, co warto zwiedzić w Poddębicach i jacy artyści wystąpią na tutejszej scenie.

Termalna Majówka z Radiem ESKA. Baw się przy dźwiękach wielkich muzycznych gwiazd

Jeżeli szukasz ciekawego pomysłu na spędzenie tegorocznej majówki, Poddębice to idealny kierunek. To nie tylko obietnica błogiego wypoczynku, ale i doskonałej zabawy przy dźwiękach największych polskich hitów. Dokładnie 1.05 na terenie koncertowym przy basenach termalnych odbędzie się koncert w ramach ESKA Music Tour. Na scenie wystąpią takie gwiazdy, jak: bryska, Baranovski, Smolasty oraz Patrycja Markowska. To idealne zwieńczenie majowego urlopu. Nie może was tam zabraknąć!