Playstation 5 - CENA, DATA i GRY na PS5

2019-04-17 13:22
Playstation 5 - CENA, DATA i GRY
Autor: AFP PHOTO / Frederic J. BROWN / EAST NEWS Playstation 5 - CENA, DATA i GRY

Playstation 5 zapowiedziane, co ucieszyło wszystkich fanów japońskiej konsoli. Pierwsze szczegóły dotyczące nowego modelu maszyny do gier zdradził, Mark Cerny, odpowiedzialny za rozwój Playstation. Ile ma kosztować? Jaka specyfikacja techniczna będzie wprowadzona? Jakie gry będą dostępne? Wszystkie najważniejsze informacje podrzucamy na ESKA.pl

Playstation 5cena, data i gry, to trzy kwestie, które grzeją wszystkich fanów. Do tej pory pojawiały się tylko domysły i plotki dotyczące nowego modelu konsoli. Jedni twierdzili, że japoński gigant, czyli Sony, stworzy rozszerzenie czwartej generacji konsol. Okazuje się jednak, że firma nie zamierza kontynuować pracy nad poprzednim modelem i skupiła się tylko i wyłącznie na PS 5. Potwierdził to Mark Cerny, producent Playstation, w rozmowie z Wired Cerny.

Zobacz: Gra o Tron - muzyka. Jakie piosenki usłyszymy w finałowym sezonie serialu?

Playstation 5 - kiedy, data

Premiera Playstation 5 to jedno z najgorętszych wydarzeń dla fanów nowych technologii, a jednocześnie gier na najwyższym poziomie. Mark Cerny powiedział w wywiadzie dla Wired Cerny, że konsola nie pojawi się w sprzedaży w 2019 roku. Wiele wskazuje na to, że swoją premierę mieć będzie pod koniec 2020 bądź na początku 2021 roku. 

Przeczytaj też: PLAYSTATION 5 - MEMY. OTO NAJLEPSZE OBRAZKI, KTÓRE ZAPOWIADAJĄ NOWĄ KONSOLĘ [FOTO]

Playstation 5 - specyfikacja techniczna

Wiadomo, że nowa konsola ma mieć ośmiordzeniowy procesor AMD Ryzen trzeciej generacji. Układ graficzny stanowi AMD Radeon Navi, które z pewnością pomoże na rozrywkę w rozdzielczności 8K. Oprócz tego Playstation 5 ma posiadać nośnik SSD, który pomoże w błyskawicznym załadowaniu danych konsoli - po prostu będzie się szybciej włączał. 

Playstation 5 - cena

Playstation 5 ma być bardzo rozwinięta pod względem technicznym, czy to oznacza, że będzie to oznaczało wysoką cenę produktu? W listopadzie 2018 roku plokowano w sieci, że konsola pojawi się w sprzedaży za ok. 500 dolarów. Biorąc pod uwagę wcześniejsze modele byłaby to sprawiedliwa cena.

Playstation 5 - gry

Jakie gry na Playstation 5? Jeśli chodzi o tę kwestię, to w planach z zapowiedziana jest kompatybilność wsteczna. Oznacza to, że gracze będą się cieszyć z grania na Playstation 5 w gry z logiem Playstation 4. Podkreślamy, że są to przecieki i na wszystkie oficjalne wiadomości od Sony musimy jeszcze poczekać!

Najnowsze