zakup lodówki

i

Autor: materiał sponsorowany

Planujesz zakup lodówki? Oto 5 parametrów, na które warto zwrócić uwagę

2022-04-20 13:12 Materiał sponsorowany

Zakup lodówki to jedna z ważniejszych decyzji, jakie podejmujemy, planując wyposażenie swojej kuchni. To urządzenie, które musi pomieścić odpowiednio dużo jedzenia, dostosowane do naszych przyzwyczajeń żywieniowych i kulinarnych – tego, co lubimy jeść, jak często gotujemy w domu, jak długo przechowujemy produkty spożywcze, w jakich odstępach czasu robimy zakupy. Takie aspekty pozwolą nam określić, na czym nam zależy, rozglądając się za nową lodówką. Przyjrzyjmy się zarówno kwestiom związanym ze stylem życia, jak i konkretnymi parametrami polecanych sprzętów, które mogą zadecydować o tym, czy wybrana przez nas lodówka okaże się strzałem w dziesiątkę!

Co wziąć pod uwagę, wybierając lodówkę – najważniejsze przyzwyczajenia

Zanim przejdziemy do konkretnych parametrów urządzenia, które powinniśmy prześwietlić, czas przyjrzeć się naszym przyzwyczajeniom, które mogą wpływać na to, jak korzystamy z lodówki. Wbrew pozorom mają one także duży wpływ na to, jaki finalnie sprzęt okaże się dla nas najlepszym wyjściem.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

  • Jak często robimy zakupy – jeśli zdarza nam się je robić raz w tygodniu lub rzadziej, jest szansa, że będziemy dłużej przechowywać produkty w lodówce. Musimy mieć też odpowiednio dużo miejsca, by pomieścić wszystkie niezbędne zapasy.
  • Czy często gotujemy w domu – fani sztuki kulinarnej będą stawiać na różnorodność produktów w lodówce – dlatego dobrze sprawdzi się tam system półek różnego rodzaju – na przykład na jajka czy butelki. Takie drobne udogodnienia ułatwią zapanowanie nad mnogością składników kupionych z myślą o ulubionych daniach.
  • Które produkty wybieramy najczęściej – jeśli dbamy o to, by w diecie było sporo warzyw i owoców, dobrze zwrócić uwagę, by w lodówce znalazła się odpowiednio pojemna szuflada na tego typu produkty.

Mając tego świadomość, czas przyjrzeć się konkretnym parametrom lodówki, na które warto zwrócić uwagę!

Na co zwrócić uwagę, kupując lodówkę? Sprawdź tych 5 parametrów!

Czas wziąć pod lupę urządzenia, które mogą potencjalnie sprawdzić się w naszej kuchni. Oto lista najważniejszych aspektów do przeanalizowania po to, by wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

  • Wymiary lodówki – przede wszystkim lodówka powinna wygodnie zmieścić się w kuchni. Jej szerokość i wysokość powinny być dostosowana do miejsca, którym dysponujemy, a także – tego, ile jedzenia chcemy w niej zmieścić. Pamiętajmy, że lodówki wolnostojące mają określone odstępy od mebli czy ścian, by mogły prawidłowo pracować – dlatego badając wymiary sprzętu, powinniśmy je także wziąć pod uwagę.
  • Klasa energetyczna – lodówka to sprzęt, który pracuje cały czas. Szukanie urządzenia z lepszą klasą energetyczną to nie tylko wybór rozsądny z punktu widzenia rachunków, ale i ekologii.
  • Półki i rozmieszczenie, pojemność szuflad – to, jak lodówka wygląda w środku, to nie tylko kwestia estetyki. To przede wszystkim możliwość logicznego i wygodnego rozmieszczenia produktów. Dobrze sprawdza się komora zero, do przechowywania mięsa, owoców lub warzyw.
  • Głośność pracy – dobrze, jeśli lodówka pracuje tak, że jej nie słychać. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy mamy salon z funkcją spania połączony z aneksem kuchennym. Cisza w nocy zdecydowanie ułatwia zasypianie!
  • Funkcja No Frost – funkcja ta chroni lodówki przed osadzaniem się na jej ścianach lodu czy szronu. Dzięki temu lodówki nie trzeba regularnie rozmrażać, a cyrkulacja powietrza przebiega bez zastrzeżeń, przekładając się na lepszą jakość pracy urządzenia. Dobrze sprawdzić, czy wybrany przez nas model posiada tę funkcję.

Wiemy już, na co zwrócić uwagę, przeglądając lodówki. A gdzie szukać tego sprzętu? Sprawdź lodówki i zamrażarki w sklepie MediaMarkt!

Lodówki o sprzęt, który dobrze dostosować do swoich potrzeb najlepiej, jak to potrafimy, bo lodówkę wymieniamy na nową stosunkowo rzadko. Gdy wybieramy, dobrze postawić na możliwie najtrafniejszą opcję!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE