Teledyski

i

Autor: YouTube

Jak zmieniały się piosenki świąteczne? Zgadnij rok, z którego jest dany hit

2020-12-15 14:05

Święta Bożego Narodzenia już za pasem, dlatego mamy dla was quiz, w którym możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat świątecznych kawałków. Tym razem nie sprawdzamy jednak znajomości tytułów, wykonawców czy też tekstów, ale dat, w których wydano te śpiewane do dzisiaj hity. Niektóre z nich mają już nawet blisko 200 lat!

Piosenki świąteczne - quiz, w którym sprawdzamy waszą wiedzę na temat bożonarodzeniowych hitów jest już dostępny! Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Już niebawem ponownie zasiądziemy do stołu z najbliższymi, by życzyć sobie zdrowia, szczęścia i wszelkich pomyślności nie tylko w te święta, ale także w kolejnym roku. Nieodłącznym elementem celebracji tego ważnego święta są piosenki świąteczne. Jedni stawiają na piękne polskie kolędy, a inni zaś z ochotą słuchają świątecznych hitów, które każdego porwą do tańca i sprawią, że na twarzy od razu pojawi się uśmiech.

Hity takie jak Last Christmas, All I Want For Christmas czy Kto wie? już na zawsze zapisały się jako symbole Bożego Narodzenia. W sezonie utwory te generują rekordowe liczby odsłuchań, a co za tym idzie, generują też wielkie zyski. Sama Mariah Carey ma zarabiać na swoim świątecznym hicie około 500 tysięcy dolarów w samej Wielkiej Brytanii. Co ciekawe - najlepiej sprzedającym się singlem w historii muzyki jest właśnie piosenka świąteczna. Mowa o White Christmas, którego oryginalnym wykonawcą jest Bing Crosby. Utwór sprzedał się w ponad 50 milionach egzemplarzy. A wiecie, w którym roku go wydano?

Piosenki świąteczne - w którym roku powstały? QUIZ

Świąteczne hity towarzyszą nam nawet od setek lat. Świąteczny klasyk Jingle Bells został zarejestrowany już w 1857 roku, natomiast wspomniane White Christmas niespełna sto lat później, bo w 1942. Piosenki te doczekały się licznych coverów. Tak samo jak te, które powstały znacznie później - również wspominane już Last Christmas, All I Want For Christmas is You czy też Merry Christmas Everyone. Sprawdźcie, czy wiecie, w którym roku je wydano. To dobra rozgrzewka przed świętami! Kto wie - może błyśniecie wiedzą przy świątecznym stole? ;)

Piosenki świąteczne - zgadnij rok wydania! QUIZ

Pytanie 1 z 11
W którym roku wydano Last Christmas?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE