Lanberry

i

Autor: Mateusz Jagielski/East News

ciekawostka

Hity, które Lanberry napisała innym gwiazdom. Mało kto o tym wie

2023-08-15 11:39

Lanberry to bez wątpienia jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek. Artystka ma na swoim koncie trzy płyty, które przyniosły jej wielkie przeboje radiowe, takie jak Piątek, Nie ma mnie czy Gotowi na wszystko. Nie każdy jednak wie, że Małgorzata Uściłowska jest również autorką nie tylko swoich piosenek, ale i wielu hitów, które wykonywane są przez najpopularniejsze gwiazdy muzyki w Polsce. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie 6 piosenek, które Lanberry napisała innym artystom, a wy o tym nie wiedzieliście. Będziecie zaskoczeni!

Lanberry, a właściwie Małgorzata Uściłowska dała się nam poznać w 2015 roku za sprawą singla Podpalimy świat. Rok później wydała swój debiutancki album, a w 2017 startowała w preselekcjach do Eurowizji z singlem Piątek. W 2018 roku ukazał się drugi album Lanberry - miXtura, za który dostała nominacje do Fryderyka. Na ten moment dyskografię artystki zamyka wydany w 2020 longplay Co gryzie panią L. W przerwie od pisania tekstów na własne płyty Małgosia znajduje też czas, aby stworzyć coś dla innych artystów. Sprawdź, jakie wielkie hity wyszły spod pióra Lanberry!

Roksana Węgiel - Anyone I Want To Be

Dzięki tej piosence, Roksana Węgiel zwyciężyła podczas Eurowizji Junior w 2018 roku i stała się gwiazdą numer jeden. W sukcesie pomógł zapewne dwujęzyczny tekst. Za cżęść po angielsku odpowiada właśnie Lanberry.

Honorata Skarbek - Na koniec świata

Jako pierwszą zapowiedź udanego albumu Sunset, Honorata Skarbek wybrała kawałek Na koniec świata. Autorką tekstu do tego hitu jest Małgorzata Uściłowska.

Zuza Jabłońska - Powiedz mi to w twarz

Lanberry napisała też tekst Zuzie Jabłońskiej. Finalistka I edycji The Voice Kids w październiku 2018 roku wypuściła singiel Powiedz mi to w twarz, w którym usłyszeliśmy Jana-rapowanie i Silesa.

Ania Deko - Stały ląd

Inną osobą z The Voice, którą Małgorzata Uściłowska obdarowała napisanym przez siebie utworem jest Ania Deko. Tekst do singla Stały ląd to efekt pracy Lanberry.

Maja Hyży - Błysk

Maja Hyży w 2018 roku próbowała swoich sił podczas preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem Błysk. Tekst do niego wyszedł spod pióra Lanberry, która sama kiedyś startowała w tym konkursie.

Doda - Don't Wanna Hide

W 2021 roku Lanberry połączyła siły z samą Dodą. Wokalistka jest jedną ze współautorek hitu promującego film Dziewczyny z Dubaju, czyli Don't Wanna Hide. Wokalistki miały okazję wystąpić z kawałkiem podczas specjalnego koncertu z okazji urodzin Dody.