Pierwszy dzień lata 2019 - kiedy zaczyna się kalendarzowe i astronomiczne lato 2019?

2019-06-21 9:01
lato 2019
Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER / East News

Pierwszy dzień lata 2019 to moment, na który wielu z nas czeka z niecierpliwością. Nadejście nowej pory roku zawsze jest wyjątkowe i ma w sobie dawny, magiczny charakter. W tym roku był on szczególnie radosny również dla uczniów. Dlaczego? Dowiedzcie się na ESKA.pl!

Pierwszy dzień lata 2019 z pewnością będzie obchodzony hucznie przez wielu z nas. W dawnych czasach Słowianie świętowali wtedy Noc Kupały, która była okresem zabawy, a jednocześnie palone ogniska miały za zadanie odstraszyć czające się w nocnych ciemnościach istoty, które pierwsze upały przebudziły do życia. Chociaż już nikt z nas nie wierzy w wiły czy wilkołaki, to wciąż nie możemy doczekać się nadejścia najcieplejszej pory roku. Kiedy zaczyna się kalendarzowe lato 2019? 

Zobacz też: Wianki nad Wisłą 2019 Kraków - kto wystąpi?

Pierwszy dzień lata kalendarzowego 2019 

Pierwszy dzień kalendarzowego lata 2019 przypada 21 czerwca, czyli dzień po Bożym Ciele. Uczniowie będą wtedy cieszyć się już wolnym, pomimo że początkowo właśnie 21 szkoły organizować miały zakończenie roku szkolnego 2019.

Pierwszy dzień lata astronomicznego 2019

Pierwszy dzień lata astronomicznego w 2019 roku wypada również 21 czerwca.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze