Pierwszy dzień jesieni 2016 - kiedy jest równonoc jesienna? [MEMY, PIOSENKI]

2016-09-22 16:45
Pierwszy dzień jesieni
Autor: pixabay.com Pierwszy dzień jesieni

Kiedy zaczyna się jesień? W równonoc jesienną! Pierwszy dzień jesieni w 2016 może przyjść szybciej niż się Wam wydaje ;) Datę jesiennej równonocy przypominamy na ESKA.pl

Równonoc jesienna 2016 tuż tuż. Po fali upałów w sierpniu 2016 roku czas pomyśleć o nadchodzącym ochłodzeniu. Tegoroczne lato należało do wyjątkowo ciepłych, ale też deszczowych. Kiedy przyjdzie się nam ostatecznie z nim pożegnać? Przypominamy, że data tak zwanej równonocy jesiennej wypada 23 września. To właśnie ten dzień uznawany jest za początek kalendarzowej jesieni. Od tego momentu dni będą coraz krótsze, a ludzi może dopaść jesienne przesilenie. Tego dnia zmieni się również położenie Ziemi, przez co biegun południowy będzie bliżej Słońca niż biegun północny. Zobacz też MEMY na JESIEŃ, i jesienne piosenki -  bądź gotowy do jesieni już teraz!

Pogoda na pierwszy dzień jesieni 2016

Przypominamy, że astronomiczna jesień nie musi oznaczać końca dobrej pogody. Jakie są przewidywania synoptyków na koniec wrzesień 2016 roku? Niestety pierwszego dnia jesieni czeka nas dość niska temperatura. Według pogody 23 września temperatura nie przekroczy 18 stopni Celsjusza. Dodatkowo spodziewać możemy się przelotnych opadów.

Równonoc jesienna MEMY. 16 najśmieszniejszych obrazków na pierwszy dzień jesieni 2016

Najnowsze