Pierwsze zespoły Disco Polo! Bayer Full, Akcent i inne

2017-06-02 17:47
Pierwsze zespoły Disco Polo! Bayer Full, Akcent i inne
Autor: fot. EAST NEWS Pierwsze zespoły Disco Polo! Bayer Full, Akcent i inne

Pierwsze zespoły Disco Polo - kto zaczynał tworzyć ten gatunek muzyczny? Bayer Full, Akcent i wiele innych grup. Listę sprawdzicie już teraz!

Gatunek Disco Polo swój początek miał na imprezach ludowych i weselnych. Tematem przewodnim pierwszych piosenek była zazwyczaj smutna i nieszczęśliwa miłość! Często też grupy disco-polo decydowały się na dość odważny zabieg – tworzenie sprośnych, biesiadnych kawałków. Tu najlepszym przykładem jest przebój pt. Czerwone i bure, Majteczki w kropeczki, Sąsiadka, Ciało do ciała, przeróbka hitu Pszczółka maja, Zbigniewa Wodeckiego czy Bara bara zespołu Milano.

Sprawdź najlepsze piosenki disco polo i oglądaj najlepsze programy Disco polo. >>

Disco Polo - pierwsze zespoły

Droga rozwoju i wielu przemian muzyki disco-polo jest całkiem długa. Pierwszym zespołem, który faktycznie reprezentował i do dziś reprezentuje ten gatunek jest zespół Bayer Full! Ich pierwszy singiel – Blondyneczka - ma już 25 lat i wciąż niektórzy nie wyobrażają sobie wesela bez tego szlagieru. Na wielu imprezach usłyszycie również kawałek pt. Wszyscy Polacy to jedna rodzina. Sukcesów grupy jest bardzo dużo i co najważniejsze - coraz więcej. Sławomir Świerzyński z sukcesem promował swoje hity w Azji!

 

Oprócz Bayer Full jednym pionierów muzyki disco-polo jest Top One. Grupa zauważyła, że świetnym kierunkiem tworzenia jest gatunek Italo-disco. Stąd też nazwa pierwszego, jak się później okazało hitowego singla, Ciao Italia.

Pod koniec lat 80. XX wieku powstał zespół Akcent! Ich piosenki usłyszycie na każdym weselu, a muzycy zapraszani są na największe imprezy w Polsce. W 1991 roku ukazała się pierwsza kaseta zespołu, zatytułowana Akcent 1. Znalazły się na niej pierwsze przeboje: Dajcie mi gitarę, Tabu tibu, Chłopak z gitarą. Zenek Martyniuk, dziś uważany jest za króla disco-polo, nie tylko przez fanów gatunku. Ostatnio teledysk do hitu pt. Przez twe oczy zielone, przekroczył barierę 100 milionów wyświetleń w serwisie YouTube! Taka sztuka często nie udaje się czołowym artystom ze świata. Zenkowi się udało!

Zenek Martyniuk Akcent. Zobacz czy jak dobrze znasz jego piosenki >>

Istniejący od 1991 roku zespół Boys również mocno zapisał się na kartach historii gatunku. Był taki czas, kiedy grupa wydawała przynajmniej jedną płytę w roku. I tak na ich koncie jest już 20 docenionych przez słuchaczy albumów i kilkanaście składanek z największymi przebojami! Najbardziej znane kawałki Marcina Millera i jego grupy to: Wolność, Miłość oraz oczywiście Jesteś szalona.

 

Kluczowym i dla niektórych bardzo zaskakującym momentem była gala Piosenki Chodnikowej i Popularnej. Odbyła się ona w uchodzącej za symbol kultury - Sali Kongresowej 29 lutego 1992 roku. Transmisję mogliśmy oglądać w Telewizji Polskiej. 29 lutego 1992 roku na scenie wystąpiły takie gwiazdy, jak: Crazy Boys (później Akcent), Top One, Fanatic, czy autorka hitu Mydełko Fa, Marlena Drozdowska. Artystka pojawiła się na scenie bez drugiego autora przeboju, Marka Konrada. Aktora zastąpił Mariusz Czajka. 

Co ciekawe impreza cieszyła się tak ogromną popularnością, że organizatorzy postanowili przygotować dwa tego typu wydarzenia dwa dni z rzędu. Disco Polo coraz śmielej wkracza do telewizji. Widzowie ostatnio często siadali na kanapie, by zobaczyć program Discopoland w TVP 2. Wielką popularnością cieszy się również serial Miłość w rytmie Disco. Oglądaj wszystkie odcinki Miłość w rytmie disco sezon 1, sezon 2, sezon 3 ZA DARMO

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze