Perseidy 2019 - kiedy oglądać spadające gwiazdy?

2019-08-11 10:05 A.D.
Spadające gwiazdy
Autor: East News / Wojciech Zatwarnicki/REPORTER

Już w sierpniu będziemy świadkami corocznego, wielkiego deszczu meteorytów! Spadające gwiazdy przykuwają naszą uwagę o każdej porze roku, a niezwykłe zjawisko uznawane jest przez wielu za prawdziwie szczęśliwy moment. Życzenie wypowiedziane do gwiazdy podobno ma szansę się spełnić! Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Przygotujcie na zapas wiele życzeń! Już w sierpniu zobaczyć będzie można niezwykłe widowisko. Deszcz Perseidów 2019 to jeden z najbardziej niezwykłych momentów lata. Gwiazdy spadać będą nawet co kilka minut! Przygotujcie leżaki, koce, termosy i znajdźcie miejsce z daleka od sztucznego miejskiego oświetlenia. W ten sposób będziecie mieć większe szanse na zaobserwowanie jak największej ilości meteorytów na naszym niebie. Kiedy spadają Perseidy w sierpniu 2019? 

Zobacz też: Instagram - jak zdobyć obserwujących? Zrób zdjęcia w tych miejscach!

Perseidy 2019 - kiedy oglądać? 

Duża aktywność meteorów z roju Perseidów będzie możliwa do zaobserwowania już w nocy z 11 na 12 sierpnia. Maksimum przypadnie dzień później - z 12 na 13. Gwiazdy obserwować będziemy mogli jeszcze 14 sierpnia. W międzyczasie na naszym niebie widoczna będzie również koniunkcja Księżyca i Saturna.

Najnowsze