Instagram - jak zdobyć obserwujących? Zrób zdjęcia w tych miejscach!

2019-07-17 14:06
Instagram - jak zdobyć obserwujących? Zrób zdjęcia w tych miejscach!
Autor: Heline Vanbeselaere / Reporters Reporters / STG / EAST NEWS Instagram - jak zdobyć obserwujących? Zrób zdjęcia w tych miejscach!

Tysiące obserwujących, setki polubień i komentarzy - to marzenie wielu osób chcących sławy i popularności. W jaki sposób tego dokonać? Wystarczy robić sobie zdjęcia w poszczególnych miejscach! Na ESKA.pl podrzucamy Wam listę najpiękniejszych miejsc w Polsce według użytkowników Instagrama. Ciekawe, czy będziecie zaskoczeni!

Wakacje to czas, gdy wreszcie możemy wyruszyć w Świat, by odkrywać nowe miejsca, cieszyć się przyrodą, czy poznawać inne kultury. Często jednak prawdziwe skarby znajdziemy tuż obok, bez konieczności dalekiej podróży. Zespół ShopAlike.pl przygotował zestawienie najczęściej udostępnianych na Instagramie miejsc w Polsce. Aby stworzyć rankingi, przeanalizowali listę atrakcji turystycznych w naszym kraju, dostępną w serwisie Lonely Planet. Następnie sprawdzili, które z miejsc dorobiło się największej liczby postów (na podstawie hasztagów) i stworzyli zestawienia w różnych kategoriach.

Wejdź i sprawdź - Najbardziej instagramowe miejsca w Polsce

Instagram - gdzie robić zdjęcia?

Przedstawiamy wam najpiękniejsze miejsca w Polsce według użytkowników Instagrama. Rankingi atrakcji został stworzony w różnych kategoriach (przyroda, zamki, dla rodziny, muzea oraz ogólne top 20), na podstawie liczby postów z konkretnymi hasztagami. Oto wyniki:

  • Wawel, Morskie Oko, Pałac Kultury

Absolutnym zwycięzcą okazał się Zamek Królewski na Wawelu, który zgromadził 208.088 postów. Na drugim miejscu (z liczbą 166.688 postów) uplasowało się Morskie Oko. Podium zamyka Pałac Kultury i Nauki w Warszawie (z liczbą 151.461 postów). W Top 20 zdecydowanie królują obiekty z województw małopolskiego i mazowieckiego: Stadion Narodowy, Sukiennice, Łazienki Królewskie, Rynek Główny, czy Warsaw Spire. Z pozostałych regionów na liście znalazło się 6 miejsc: Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi (28.665 postów), Jasna Góra (22.342 posty). Zamek w Malborku (16.734 posty), Karkonoski Park Narodowy (15.567), Białowieski Park Narodowy (11.401), Czy Zamek w Mosznie (9.605). 

  • Polska stoi muzeami...

Ciekawie prezentuje się zestawienie najbardziej instagramowych polskich muzeów. Widać z niego, że w tym obszarze w Polsce sporo zrobiono i dorobiliśmy się kilku naprawdę efektownych placówek. Top 3 to Muzeum Żydów Polskich POLIN (7.839 postów), Muzeum Powstania Warszawskiego (6.489 postów) i Muzeum Śląskie (5.639). W Top 10 zmieściły się jeszcze Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej z Gdańska, Muzeum Warszawy i Muzeum Neonów ze stolicy, a także Żelazowa Wola, Muzeum UJ Collegium Maius i Dwór Artusa.  

  • ...i zamkami

Osobną, wyjątkowo fotogeniczną kategorią, są zamki. Jest ich w Polsce tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. Poza Wawelem (208.088 postów) i Malborkiem (16.734 posty), w zestawieniu znalazły się też między innymi barokowy zamek w Mosznie (9.605 postów), gotycki w Gniewie (1.680 postów), czy renesansowy w Krasiczynie (1.089 postów).

  • Na łonie natury

Polscy i zagraniczni turyści doceniają naszą przyrodę. Ranking skarbów natury wygląda naprawdę imponująco. Na pierwszym miejscu znalazło się Morskie Oko (i to, nie powinno chyba nikogo dziwić), którego zdjęcie postowano 166.688 razy. W Top 10 są też Parki Narodowe: m.in. Karkonoski (15.567 postów), Białowieski (11.401 postów), Kampinoski (10.269 postów), czy Biebrzański (5.440 postów), a także Ruchome Wydmy (3.745). 

  • Dla rodziny

W kategorii atrakcji dla całej rodziny, zwycięzcą został warszawski Stadion Narodowy (70.006 postów). Trzeba pamiętać, że to nie tylko arena sportowa, ale też miejsce popularnych akcji, jak „Zimowy Narodowy”, czy różnego rodzaju imprez i targów. Na dalszych miejscach uplasowały się: łódzkie Centrum Nauki i Techniki EC1 (28.665 postów), Kopalnia Soli w Wieliczce (19.285 postów), Zamek w Malborku (16.734 posty). W zestawieniu nie mogło zabraknąć także Jamy Smoka Wawelskiego (10.407 postów), czy krasnali wrocławskich (5.788 postów). 

Więcej dowiesz się na stronie Shopalike.pl 

Najnowsze