księżyc

i

Autor: WBF

Pełnia Zimnego Księżyca 2021 - kiedy oglądać mroźny Księżyc w grudniu? [DATA]

2021-12-18 13:49

Wielkimi krokami zbliża się ostatnia Pełnia Księżyca w 2021 roku. Na niebie ukaże się w grudniu i z pewnością będzie to coś niesamowitego. Kiedy oglądać Zimny Księżyc? Gdzie i o której godzinie będzie najlepiej widoczny? Tego lepiej nie przegapić!

Pełnia Zimnego Księżyca 2021 - kiedy oglądać mroźny Księżyc? Grudzień to magiczny miesiąc, jednak niestety potrafi dać niektórym mocno w kość. To wszystko przez mrozy, a także szare i ponure dni. Jednak wiele osób uwielbia ten czas za spadający śnieg, a także za święta które zbliżają się wielkimi krokami. Już niedługo, gdy pierwsza wigilijna gwiazdka zaświeci na niebie zasiądziemy przy stole i będziemy dzielić się opłatkiem z bliskimi. Zanim jednak do tego dojdzie, grudzień ma dla nas kolejną niespodziankę, a jest nią... Pełnia Zimnego Księżyca! Choć zjawisko nosi taką nazwę, można również spotkać się z Pełnią Księżyca Długiej Nocy oraz Pełnią Dębową. Kiedy obserwować Srebrny Glob na niebie? Kiedy będzie najlepiej widoczny?

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

Pełnia Zimnego Księżyca 2021 - grudzień [DATA]

W grudniu Pełnia Zimnego Księżyca pojawi się na niebie w całej okazałości. Będzie można zaobserwować ją w niedzielę 19 grudnia. Srebrny Glob najbardziej okazały będzie około godziny 05:37, jednak wieczorem również będzie oświetlał nas swoim blaskiem. Przy dobrych warunkach atmosferycznych zobaczymy go gołym okiem z każdego miejsca w Polsce. Co ciekawe, Księżyc będzie dobrze widoczny nawet dzień wcześniej, dlatego warto rozglądać się za nim tuż po zmroku.

Sonda
Pełnia Księżyca - czy dobrze śpisz w nocy?