pełnia księżyca

i

Autor: pixabay.com

Pełnia Różowego Księżyca 2022 - kiedy jest Pełnia w kwietniu i co oznacza? [DATA, ZNACZENIE]

2022-04-10 11:55

Kwiecień to miesiąc, który przeplata różne pory roku. Raz świeci słońce, raz pada deszcz, a na dodatek potrafi sypnąć śniegiem! Jest jednak zjawisko, które zapiera dech w piersiach, a mowa o Pełni Różowego Księżyca. Kiedy oglądać Srebrny Glob w kwietniu 2022 i co to znaczy? Sprawdźcie najważniejsze szczegóły dotyczące zbliżającej się Pełni Księżyca.

Pełnia Księżyca w kwietniu 2022 nazywana jest Pełnią Różowego Księżyca. To kolejne zjawisko, które będziemy mogli obserwować na wiosennym niebie. Skąd wzięła się nazwa kwietniowego Księżyca i jakie ma znaczenie? To bardzo ciekawe i warto o tym wiedzieć. Otóż nazwa ta wcale nie oznacza tego, że nasz Srebrny Glob nagle zmieni kolor na różowy. Nazwa kwietniowej Pełni ma związek z przyrodą i wiosną, która budzi wszystko do życia. Dawniej Indianie z północy nazywali ją tak ze względu na wcześnie zakwitające dzikie kwiaty, właśnie w kolorze różowym. Oprócz tego warto wiedzieć, że Pełnia Różowego Księżyca nazywana jest także Pełnią Kiełkującej Trawy, Jajeczną lub nawet Rybną. Kiedy obserwować to zjawisko?

ZOBACZ TAKŻE: Prawdziwy horoskop miłosny na wiosnę 2022. Jaka będzie Twoja przyszłość?

Gramy dla Ukrainy | Koncert Margaret na naszej scenie!

Pełnia Różowego Księżyca 2022 - DATA, GODZINA

Kiedy jest Pełnia Różowego Księżyca w kwietniu 2022? Nie możecie tego przegapić! Różowy Księżyc będzie można oglądać już w sobotę 16 kwietnia 2022. Maksimum tego zjawiska przypada wieczorem, dokładnie kilka minut przed 21. Przypomnijmy, że do obserwacji Różowej Pełni Księżyca, nie będzie potrzebny nam teleskop ani żaden inny sprzęt, ponieważ wszystko będzie widoczne gołym okiem. To jednak nie koniec niespodzianek. W kwietniu oprócz Pełni Księżyca na wszystkich czekają spadające gwiazdy! Na wiosennym niebie w dniach 16-25 kwietnia występuje aktywność roju Lirydów, a ich maksimum przypada kilka dni później, dokładnie na 21-22 kwietnia. Lirydy najlepiej oglądać nocą, od godziny 23:00.

Sonda
Pełnia Księżyca - czy dobrze śpisz w nocy?