Pełnia Księżyca - styczeń 2022. Kiedy na niebie pojawi się Księżyc Wilków?

2022-01-15 19:21
Pełnia Księżyca
Autor: pixabay.com

Nowy Rok 2022 trwa w najlepsze. Przed nami nowe możliwości, wiele marzeń do spełnienia, a także ciekawe zjawiska, które pojawią się na niebie! Jednym z nich jest Pełnia Księżyca, na którą uwielbia spoglądać wiele osób. Kiedy będziemy mogli oglądać pierwszą Pełnię Księżyca w 2022 roku? Tej daty nie można przegapić!

Pełnia Księżyca - styczeń 2022. Kiedy na niebie pojawi się Księżyc Wilków? Skąd wzięła się nazwa styczniowego zjawiska? Jeszcze nie tak dawno powitaliśmy nowy rok. Każdy ma nadzieję, że będzie on o wiele lepszy od poprzedniego i przyniesie same pozytywne rzeczy. To idealny czas na zmianę otoczenia, rozwój osobisty i przede wszystkim spełnianie marzeń! To także rok, podczas którego na niebie zadzieje się magia. Spadające gwiazdy, bajkowe wschody i zachody Słońca, a także Pełnie Księżyca. Pierwsza ukaże się oczom wszystkich już w styczniu 2022 roku. Co ciekawe styczniowe zjawisko nazywane jest najczęściej Księżycem Wilków lub Wilczą Pełnią. Nazwa ta wzięła się od Rdzennych Amerykanów i Europejczyków, którzy w średniowieczu nazywali styczniową pełnię w odniesieniu do wycia głodnych wilków, które miały problem ze znalezieniem pożywienia w środku zimy. Inne nazwy styczniowej Pełni to Stary i Lodowy Księżyc. Kiedy podziwiać zjawisko w styczniu 2022?

Piosenki o miłości dla zakochanych i nie tylko

Pełnia Wilczego Księżyca - styczeń 2022 [DATA, GODZINA]

Kiedy jest Pełnia Wilczego Księżyca w styczniu 2022? Okazuje się, że zjawisko będziemy mogli podziwiać w całej okazałości już we wtorek 18 stycznia o godzinie 00:51. Pełnia będzie widoczna gołym okiem. Trzymajcie kciuki za dobre warunki atmosferyczne, aby na całego cieszyć się podziwianiem Srebrnego Globu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze