Pełnia Księżyca sierpień 2022 - kiedy jest? To będzie wyjątkowa noc!

2022-08-09 15:46
Pełnia Księżyca
Autor: Pixabay

Pełnie Księżyca zawsze budzą wielkie emocje. Wiele osób twierdzi nawet, że mają magiczne właściwości. W sierpniu pełnia będzie rzeczywiście wyjątkowa, bowiem towarzyszyć jej będzie inne, długo wyczekiwane zjawisko. Sprawdźcie, kiedy dokładnie można spodziewać się Pełni Zielonej Kukurydzy w sierpniu 2022.

Pełnia Księżyca w sierpniu 2022 - kiedy jest? O której godzinie pojawi się na niebie? Odpowiedzi na te pytania poszukuje wiele osób. Występujące regularnie pełnie zawsze budzą ciekawość. Z pewnością znacie kogoś, kto niejednokrotnie skarżył się na to, że nie mógł przez nie spać. Przed nami sierpniowa pełnia Księżyca, która nieprzypadkowo nazywana jest Pełnią Zielonej Kukurydzy. Nazwa ta wywodzi się od rdzennych Amerykanów, którzy kojarzyli sierpniową pełnię z będącą w pełnej fazie wzrostu kukurydzą. Inne nazwy na sierpniową pełnię Księżyca to Czerwona i Zbożowa. Tegoroczna będzie jednak wyjątkowa ze względu na inne towarzyszące jej zjawisko.

Pełnia księżyca sierpień 2022 - kiedy jest? Czy będzie wyjątkowa?

Doda pokłóciła się z mamą! To przez nią usunęła sceny z teledysku

Pełnia Księżyca sierpień 2022 - data

Kiedy i o której oglądać sierpniową pełnię Księżyca? Zjawisko będzie możliwe do obserwowania od 3:36 w piątek 12 sierpnia. Przez obecność naturalnego satelity Ziemi możemy mieć jednak problem z dostrzeżeniem Perseidów. Noc spadających gwiazd może bowiem zostać przyćmiona przez blask Księżyca. Przypomnijmy, że maksimum meteorów z roju Perseidów przypada w nocy z 12 na 13 sierpnia.

Noc spadających gwiazd sierpień 2022 - kiedy jest maksimum? Kiedy oglądać Perseidy?

Sonda
Czy też odczuwasz pełnię księżyca?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze