Noc spadających gwiazd sierpień 2022 - kiedy jest maksimum? Kiedy oglądać Perseidy?

2022-07-31 13:57
Noc spadających gwiazd sierpień 2022 - kiedy jest maksimum? Kiedy oglądać Perseidy?
Autor: Shutterstock Noc spadających gwiazd sierpień 2022 - kiedy jest maksimum? Kiedy oglądać Perseidy?

Noc spadających gwiazd zajmuje wyjątkowe miejsce w sercach Polaków. Ten niezwykle romantyczny spektakl to wydarzenie, które celebrujemy każdego roku. Wielu z was zapewne nie wie jednak, kiedy oglądać Perseidy i której nocy wypada maksimum. W niniejszym artykule znajdziecie wszystko, co musicie wiedzieć o Nocy spadających gwiazd 2022!

Noc spadających gwiazd sierpień 2022 - kiedy jest maksimum? Kiedy oglądać Perseidy? Te pytania z pewnością zadaje sobie wielu z was. To niesamowite zjawisko możemy obserwować już od jakiegoś czasu, jednak jego apogeum dopiero nadejdzie. Jak i kiedy najlepiej oglądać Perseidy? Czym one właściwie są? Wyjaśniamy!

ZOBACZ TAKŻE: Niezwykłe zjawisko na burzowym niebie. Mieszkaniec Skierniewic zrobił niesamowite zdjęcia

Noc spadających gwiazd sierpień 2022 - kiedy jest maksimum? Kiedy oglądać Perseidy?

Spadające gwiazdy spełniają życzenia, a tak przynajmniej twierdzi wiele osób. Jeśli również żywicie to przekonanie, koniecznie wypatrujcie Nocy spadających gwiazd, która nadejdzie już wkrótce. Perseidy można podziwiać na niebie już od 17 lipca, jednak maksimum przypada w nocy z 12 na 13 sierpnia 2022 roku. To właśnie wtedy na niebie pojawi się najwięcej spadających gwiazd. 

Noc spadających gwiazd sierpień 2022 - czym są Perseidy? 

Perseidy swoją nazwę zawdzięczają konstelacji Perseusza i są niczym innym, jak rojem meteorytów, który powstaje, gdy w atmosferę ziemską wpada kosmiczny okruch - meteoroid. My zaś widzimy tylko świecący ślad od ulatniających się z powierzchni meteoroidu gazów i rozgrzanego gazu wzdłuż jego trasy przelotu.

Noc spadających gwiazd sierpień 2022 - jak oglądać Perseidy?

Perseidy to jedno z najlepiej widocznych na niebie zjawisk astronomicznych - możemy je dostrzec gołym okiem. By jednak wyciągnąć z tego niesamowitego spektaklu jak najwięcej, polecamy udać się w miejsce możliwe jak najbardziej oddalone od źródeł światła (centrum miasta zatem odpada, postawcie lepiej na park, lub jakąś polanę). Perseidy najlepiej podziwiać w pozycji leżącej, lub półleżącej, zatem zaopatrzcie się w koc. 

ZOBACZ TAKŻE: Zielone niebo nad USA! Niesamowite zdjęcia rzadkiego zjawiska [WIDEO]

Sonda
Noc spadających gwiazd. Będziesz wypatrywać Preseidy?
Tajemnicze zjawisko nad Warszawą! To ludzie perseidy z Red Bull Skydive Team
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze