Pełnia Księżyca

i

Autor: pixabay.com

Pełnia Księżyca listopad 2021 - kiedy jest Bobrzy Księżyc?

2021-11-11 15:52

Na listopadowym niebie pojawi się niebawem niesamowite zjawisko. Naszym oczom ukaże się Bobrzy Księżyc, dlatego nie można przegapić takiej okazji! Skąd wzięła się ta nazwa? Kiedy oglądać listopadową Pełnię Księżyca? Sprawdźcie najważniejsze szczegóły na ten temat.

Pełnia Księżyca listopad 2021 - kiedy jest Bobrzy Księżyc? To zastanawia wiele osób. Wielkimi krokami zbliża się kolejna Pełnia Księżyca. Tym razem będziemy mogli zaobserwować ją w drugiej połowie listopada. Co ciekawe, zjawisko to nazywane jest również Bobrzym Księżycem. Skąd wzięła się ta nazwa? Już wyjaśniamy. Otóż niektórzy twierdzą, że nazwa ta wzięła się od zwiększonej aktywności tych zwierząt właśnie w listopadzie, które budują sobie zimowe zapory. Inni twierdzą, że pochodzi od rdzennych mieszkańców Ameryki, którzy w tym miesiącu rozstawiają pułapki na bobry. Listopadowa Pełnia Księżyca nosi jeszcze dwie inne nazwy - Czarny i Mroźny Księżyc. Te nazwy nawiązują do dłuższych nocy oraz do zbliżającej się zimy. Kiedy będzie można na niebie zaobserwować Pełnię Bobrzego Księżyca? Czy będzie widoczna gołym okiem? Szykuje się niesamowite zjawisko!

ZOBACZ TAKŻE: Taurydy 2021 - kiedy oglądać spadające gwiazdy w listopadzie?

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Pełnia Księżyca listopad 2021 - kiedy? [DATA, GODZINA]

Kiedy będzie Pełnia Księżyca w listopadzie? To niesamowite zjawisko będzie można podziwiać już w piątek 19 listopada 2021 roku. Księżyc będzie widoczny od godziny 9:59, jednak najlepsze obserwacje będą możliwe pod wieczór. Co ciekawe, tego dnia Księżyc, znajdzie się w odległości 404 574 km od naszej planety, a w dodatku będzie można go zaobserwować również w sobotę 20 listopada, ponieważ będzie widoczny w 98,95 procentach.

Sonda
Pełnia Księżyca - czy dobrze śpisz w nocy?