Pełnia Koźlego Księżyca: co to jest, kiedy się odbędzie i skąd nazwa?

2022-07-04 14:27
Pełnia Koźlego Księżyca 2022
Autor: canva.com Pełnia Koźlego Księżyca 2022

Pełnia Księżyca Koźlego 2022 nazywana także Burzową Pełnią lub Sienną Pełnią zbliża się wielkimi krokami, bo będzie miała miejsce pod koniec lipca 2022. Co oznacza tajemnicza nazwa zjawiska? Kiedy dokładnie będzie można je zaobserwować? Oto najważniejsze informacje na temat Pełni Księzyca Koźlego 2022.

Już pod koniec lipca na niebie zaobserwować będzie można Pełnię Księżyca Koźlego 2022. Aby podziwiać to wyjątkowe to zjawisko astronomiczne najlepiej spoglądać na Księżyc z dala od miasta. Idealnie więc udać się na teren zaciemnionych, podmiejskich lub wiejskich obszarów. Jeżeli nie mamy takiej możliwości wystarczy wybrać miejsce, którego nie oświetlają latarnie i nie otaczają bloki mieszkalne. Na czym polega zjawisko? Skąd jego tajemnicza nazwa? Kiedy odbędzie się Pełnia Księżyca Koźlego 2022? Oto wszystkie najważniejsze informacje na temat Pełni Księżyca Koźlego 2022. 

Burzowa pełnia księżyca w lipcu 2022! Kiedy i jak oglądać? Skąd ta nazwa?

Pełnia Truskawkowego Księżyca

Pełnia Księżyca Koźlego 2022 - kiedy się odbędzie?

Pełnia Księżyca Koźlego odbędzie się 24 lipca 2022. Maksimum lipcowej pełni nastąpi o godzinie 4.37 w sobotę, ale Księżyc będzie widoczny na niebie już o godzinie 2.36. Do obserwacji nie będzie nam potrzebny teleskop ani inny profesjonalny sprzęt - wystarczy wybrać odpowiednie miejsce!

Sonda
Pełnia Księżyca - czy dobrze śpisz w nocy?

Pełnia Księżyca Koźlego - skąd nazwa?

Lipcowa Pełnia nazywana jest także Burzową Pełnią (od zjawisk atmosferycznych występujących w lipcu) i Sienną Pełnią ( od lipcowych rolniczych zbiorów). Jej najpopularniejsza nazwa to jednak Pełnia Księżyca Koźlego. Nawiązuje ona do tego, że to właśnie w lipcu samcom saren - czyli kozłom, zaczyna odrastać zrzucone rzez nie wcześniej poroże. Nazwa zjawiska została wymyślona przez rdzennych amerykanów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze