Pedro, Pedro, Pedro śpiewają wszyscy! Za ten megahit odpowiada... Polak!

i

Autor: screen from video: Jaxomy x Agatino Romero x Raffaella Carrà – Pedro (Official Video) Pedro, Pedro, Pedro śpiewają wszyscy! Za ten megahit odpowiada... Polak!

NIE UWIERZYCIE

Pedro, Pedro, Pedro śpiewają wszyscy! Za ten megahit odpowiada... Polak!

2024-05-31 14:31

Polak potrafi - i mamy kolejny dowód na potwierdzenie tej tezy. Agatino Romero to jeden z twórców nowej wersji hitu, który podbił, nie tylko polskie listy sprzedaży, ale także prestiżowe zestawienia na świecie. Okazuje się, że ten 33-letni producent ma polskie korzenie. Co o nim wiadomo? Poznajcie szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Pedro - kim jest Agatino Romero?

Pedro Pedro Pedro - piosenka stała się hymnem imprez w polskich, ale i zagranicznych klubach! Utwór podbił listy sprzedaży, nie tylko w Europie, ale także na innych kontynentach. Nie bez powodu, w światowym zestawieniu, to jeden z najczęściej wyszukiwanych kawałków w telefonach komórkowych. Oryginalna wersja piosenki powstała w 1980 roku i odpowiada za nią włoska piosenkarka Raffaella Cara. Utwór został odkryty i odkopany przez dwoje producentów urzędujących na co dzień w Hamburgu. Jaxomy i Agatino Romero tchnęli w utwór "Pedro" drugie życie i to dosłownie. 151 uderzeń na minutę sprawia, że nie da się ustać w miejscu. Co więcej, od końca lutego 2024 wygenerował ponad 134 miliony odtworzeń, tylko w jednej platformie streamingowej.

Hymn Euro 2024 - piosenka Fire o pokoju i zjednoczeniu świata! To będzie hit lata

Te hity mają 10 lat. Niewiarygodne, bo dopiero ich słuchaliśmy! [PLAYLISTA]

Pedro - kim jest Agatino Romero?

Piosenka "Pedro" stała się międzynarodowym hitem docierając na podium listy hitów w Niemczech, Czechach, a także na miejsca w pierwszej dziesiątce w Austrii, Belgii, czy chociażby Holandii. Przez kilka tygodni utwór był też w czołowej dziesiątce najczęściej wyszukiwanych kawałków na świecie. Pod koniec maja zajmował równie duże, miejsce 14. Okazało się, że za stworzenie nowej wersji hitu odpowiada Agatino Romero, który ma włosko-polskie korzenie! A co ciekawe na co dzień mieszka w Niemczech. 

Agatino Romero nagrał nam wiadomość prywatną, za sprawą której wiemy, że doskonale mówi w języku polskim! Co ciekawe, niewiele brakowało, by ścieżka kariery Agatino wyglądała inaczej. W najmłodszych latach swojego życia grał w piłkę nożną i występował w barwach profesjonalnego klubu HSV Hamburg, a także włoskiego Calcio Catania, położonego na wschodnim wybrzeżu Sycylii na północnym krańcu Zatoki Katańskiej. Praktycznie u podnóża wulkanu Etna.

Stare hity ESKI, o których zapomnieliście! Do dzisiaj brzmią doskonale [POSŁUCHAJ]

Kontuzja pokrzyżowała jego plany, więc postanowił w całości poświęcić się muzyce. Występował na scenie klubowej w Hamburgu i pojawiał się na festiwalach w Niemczech. Pierwszy swój sukces osiągnął w 2017 roku. Jego piosenka "Ain't No Sunshine" dotarła na 15. miejsce najczęściej odtwarzanych viralowych utworów. Później furorę zrobił remiksem piosenki "I'm Feeling For You", za które odpowiada Calvo. Poprosiliśmy Agatino, by uchylił nam rąbka tajemnicy związanego z polskimi korzeniami. Otóż jego mama pochodzi ze Szczecina! Niebawem przekonacie się też, że artysta doskonale mówi w naszym języku.