Patryk Szczechowski w Mam Talent. Gra na werblu lepiej niż zawodowcy! Czy w tym rytmie trafi do finału?

2019-10-24 17:04 A.D.
Mam talent
Autor: Materiały prasowe / TVN

Mam Talent, to program, który niezmiennie od lat zachwyca wszystkich widzów TVN. Tylko w nim zaprezentować można się w dowolnej dziedzinie sztuki! Nieważne czy śpiewasz, recytujesz, tańczysz, czy zjadasz bigos na czas! Wśród uczestników jest dla ciebie miejsce. Przekonał się o tym Patryk Szczekowski. Chłopak ma zaledwie 17 lat, a już potrafi więcej niż wielu z jego kolegów!

Patryk jest muzykiem. Gra na werblu. Jako dziecko bardzo lubił instrument, jakim jest perkusja, dlatego postanowił spróbować swoich sił w szkole muzycznej. Kiedy zaczynał naukę był wstydliwy. Podczas pierwszych zajęć z perkusji jego uwagę przykuła ściana z dyplomami starszych kolegów, którzy wygrywali duże konkursy. Właśnie wtedy Patryk poczuł, że jego nazwisko też musi zawisnąć na „ścianie chwały”. W jego rodzinie muzykiem jest jeszcze tylko siostra, która gra na saksofonie.

Swój talent rozwija w szkole muzycznej w Radomiu. Muzyce poświęca praktycznie cały wolny czas. Patryk gra też w zespołach - w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Miasta Zwolenia oraz swoim zespole rockowym Destroyed AMP. Wzoruje się przede wszystkim na amerykańskiej szkole gry na werblu. Podziwia swojego starszego kolegę Grzegorza Chwalińskiego, który jest znakomitym muzykiem, daje Patrykowi dobre rady i pomaga mu się rozwijać. Sukcesy 17-latka to między innymi: 1 miejsce na International Music Competition Belgrad w Serbii, 1 miejsce na World Music Festiwal z zespołem Humi Accordion Band Innsbruck w Austrii, 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Centrum Edukacji Artystycznej w kategorii zespoły perkusyjne w Radomiu.

Najnowsze