Paszporty Polityki 2021 - WYNIKI w muzycznych nominacjach. Kto wygrał?

2021-01-26 21:27 Ewelina Kulasza
paszporty polityki
Autor: Piotr Molecki/East News

Paszporty Polityki to nagrody przyznawane w wielu kategoriach. Są wyróżnieniem dla twórców, którzy czynią najszybsze postępy i zaskakują swoimi osiągnięciami. Kto w 2021 roku otrzymał Paszport Polityki? Wyniki w muzycznych kategoriach, przedstawiamy wam poniżej.

Paszporty Polityki 2021 to prestiżowy plebiscyt, organizowany przez tygodnik Polityka, który nagradza twórców za zaskakujące osiągnięcia, postępy i aktywność. Nagrody przyznawane są aż w siedmiu kategoriach: literatura, film, teatr, muzyka poważna, plastyka, estrada oraz kultura cyfrowa. Co ciekawe, przyznawana jest również nagroda specjalna Kreator Kultury, a dodatkowo w tym roku organizatorzy zdecydowali się wręczyć jeszcze jedną o nazwie Kultura Zdalna 2020. Początkowo gala miała odbyć się 12 stycznia, jednak ze względu na narodową kwarantanne, wydarzenie zostało przeniesione na 26 stycznia 2021 roku. Tegoroczny finał odbędzie się bez publiczności, a transmisja na żywo będzie dostępna na antenie TVN, a także w sieci.

Paszporty Polityki to bilet do kariery i szansa na osiągnięcie ogromnego sukcesu. W poprzednich latach laureatami w kategorii muzyka popularna zostali między innymi Król (2020) i Dawid Podsiadło (2019). Do kogo tym razem powędrowało wyróżnienie?

Te hity kończą w tym roku 10 lat! Rihanna, Adele, Katy Perry i inni

Paszporty Polityki 2021 - WYNIKI w muzycznych nominacjach

Do kogo w 2021 roku powędrowała nagroda Paszporty Polityki w kategoriach muzycznych? Oficjalna gala rozpoczęła się tuż po godzinie 20:15, a transmisję można było oglądać na antenie TVN. Do kogo powędrowały nagrody w kategorii muzyka poważna i popularna? Poznajcie zwycięzców poniżej:

  • Muzyka poważna: Ania Karpowicz, Krystian Lada, Martyna Pastuszka.
  • Muzyka popularna: 1988, Marek Pędziwiatr, Siksa.

Serdecznie gratulujemy!

Najnowsze