Pandora Gate

i

Autor: WATAHA - Krulestwo

skandal

Pandora Gate - co to jest? Największa afera w historii polskiego internetu

2023-10-09 13:00

To prawdopodobnie największy skandal w historii polskiego internetu. Po tym, jak Sylwester Wardęga opublikował na swoim kanale WATAHA - Krulestwo film poświęcony Stuu i kilku innym youtuberom, w sieci zawrzało. Na temat Pandora Gate wypowiedział się między innymi premier Mateusz Morawiecki. O co chodzi w najgłośniejszej aferze ostatnich lat?

Spis treści

  1. Pandora Gate - Morawiecki
  2. Pandora Gate - policja
  3. Pandora Gate - Konopskyy

Co to jest Pandora Gate? O co chodzi w największej aferze w historii polskiego internetu? Hasło, którego po raz pierwszy użył popularny twórca internetowy Sylwester Wardęga, jeszcze długo będzie na ustach wszystkich. 3 października na kanale "WATAHA - Krulestwo" pojawił się trwający blisko pół godziny film zatytułowany "MROCZNA TAJEMNICA STUU I YOUTUBERÓW: PANDORA GATE (Boxdel, Dubiel, Fagata)", będący efektem śledztwa, jakie przeprowadził Wardęga z innym youtuberem Konopskyym. Jak udało się im ustalić, Stuu, jeden z najpopularniejszych twórców w sieci, założyciel Teamu X, który w 2020 roku niespodziewanie zniknął z sieci, miał korespondować z nieletnimi fankami, proponować im spotkania, a także prowadzić z nimi konwersacje o charakterze erotycznym. Jak dowiadujemy się z materiału, w 2018 roku Stuu, Kamerzysta i Kruszwil mieli też zaprosić do domu Kluz-Burtona nieletnie dziewczyny, częstować je alkoholem, a gdy straciły świadomość, dotykać je bez ich zgody. To największy skandal w historii polskiej sieci, który z godziny na godzinę przybiera na sile. Co rusz na światło dzienne wychodzą nowe fakty, liczba zamieszanych w aferę osób się zwiększa, a sprawie przygląda się prokuratura. W materiale, oprócz Stuu, oberwało się Dubielowi, Fagacie i Boxdelowi, którzy rzekomo mieli wiedzieć o mrocznych tajemnicach swojego kolegi i nie reagować. 

Friz stanowczo reaguje na słowa Wardęgi! To najbardziej zdziwiło Karola Wiśniewskiego

Najsławniejsza OSOBA jaką POZNALIŚCIE?! | Wywiadex RADIO ESKA

Pandora Gate - Morawiecki

Do głośnej sprawy w mediach społecznościowych odniósł się premier Polski Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów zapowiedział, że zlecił już służbom zajęcie się sprawą, oczekując od nich stanowczych i szybkich działań. 

Musimy chronić nasze dzieci w internecie! W Państwie Polskim nie ma zgody na pedofilię, na tolerowanie zwyrodnialców. Poleciłem służbom zająć się natychmiast sprawą, oczekuje stanowczych i szybkich działań. Ostrzegam wszystkich, którzy chcą krzywdzić dzieci. Spotka Was kara, spotka Was kara najbardziej dotkliwa z możliwych - napisał, dołączając wideo.

Pandora Gate - policja

Na oficjalnym koncie Polskiej Policji w serwisie X również pojawił się wpis poświęcony sprawie.

W związku z filmem na portalu YouTube dot. zachowań pedofilskich wśród influencerów, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości zabezpieczyło materiały, które są analizowane. Śledztwo prowadzi Prok. Okręgowa w Warszawie, a czynności wykonują m.in. policjanci Komendy Stołecznej Policji oraz Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Pandora Gate - Konopskyy

8 października na kanale youtubera pojawił się długo wyczekiwany film "MROCZNA PRZESZŁOŚĆ POLSKIEGO YOUTUBA". Zamieszczamy go poniżej: